Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

Pustu

#1125
Citat din: pharaonu75 din Octombrie 13, 2015, 04:48:51 PM
Pustule, nu mai rade... daca ar fi asa cum spune Bio, iti dai seama cum ar suna postarea ta de mai sus? =)) =))
Nu recunosc nimic  :rotfl: =))
ps : Eu mi-as dori sa te cunosc si pe tine  :hi:

pharaonu75

Aha... vrei in trei... =)) =)) =)) adica stupina, vrei sa fie "stupina 3rei" :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Pustu


RazvanTi

ce turnura TAMPITA a luat-o discutia asta  :rotfl: =)) :rotfl: =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Cristel

#1129
Pustule, daca aveai 360 de vizionari pana la ora 12, nu deducem implicit ca tot ceea ce se discuta in sezatoarea asta de barbati e compendiu apicol... Eu m-am uitat "pe sarite" sa vad ce pot sa vorbeasca atat cei cativa apicultori.  Sunt si lucruri interesante, povestite de fiecare, numai ca lipsa unui subiect stiut din timp da aspect de sezatoare fara obiectiv.
RazvanTi are dreptate, putini sunt cei care pot sa-si permita sa stea cate 5 ore in discutii. E adevarat ca din schimbul de idei pot iesi lucruri interesante, mai ales pentru incepatori.
Experienta fiecaruia este interesanta dar lipsa unei structuri clare, in care sa existe intrebari si raspunsuri, face destul de dificil sa urmaresti ideile importante. Oricum, e mai bine decat nimic. Poate ca in iarna asta ne luam floricele si vedem filme "lung metraj" pentru ca noaptea e lunga si seara vine devreme... :D Cat timp albinele ierneaza, apicultorii stau la schimb de idei.
In comparatie, uite cate informatii furnizeaza un profesionist in cateva minute
http://youtu.be/g8piaCZ0xLQ
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

MirceaCalin

Aş zice şi eu o vorbă aici.
Părerea mea e că cei care se reunesc aici să stea de vorbă despre albine nu cred că urmăresc să aibă implicit şi mulţi "spectatori" de dragul spectacolului.
Ei discută şi schimbă idei în scopul de a afla noutăţi şi experienţe personale, chiar dacă nu toate sunt impecabile şi cu aplicaţie reală sau imediată.

Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 01:34:24 AM
...E adevarat ca din schimbul de idei pot iesi lucruri interesante, mai ales pentru incepatori.
Experienta fiecaruia este interesanta dar lipsa unei structuri clare, in care sa existe intrebari si raspunsuri, face destul de dificil sa urmaresti ideile importante. Oricum, e mai bine decat nimic. Poate ca in iarna asta ne luam floricele si vedem filme "lung metraj" pentru ca noaptea e lunga si seara vine devreme... :D Cat timp albinele ierneaza, apicultorii stau la schimb de idei.
Perfect de acord !!!

Pustu

Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 01:34:24 AM
Cat timp albinele ierneaza, apicultorii stau la schimb de idei.
Citat din: MirceaCalin din Octombrie 14, 2015, 01:49:05 AM
Perfect de acord !!!

Ce mult m-as bucura sa va ascult despre orice subiect doriti . Pe amandoi  :hi:

RazvanTi

Citat din: MirceaCalin din Octombrie 14, 2015, 01:49:05 AM
Aş zice şi eu o vorbă aici.
Părerea mea e că cei care se reunesc aici să stea de vorbă despre albine nu cred că urmăresc să aibă implicit şi mulţi "spectatori" de dragul spectacolului.
Ei discută şi schimbă idei în scopul de a afla noutăţi şi experienţe personale, chiar dacă nu toate sunt impecabile şi cu aplicaţie reală sau imediată.
da ma da' cate 5 ore?!?!?!? m-ar apuca somnul ca pe dragos  =)) =)) =))

ăăăăă cum zice cristel!!!  :wink2:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Pustu

Citat din: RazvanTi din Octombrie 14, 2015, 08:11:41 AM
da ma da' cate 5 ore?!?!?!? m-ar apuca somnul ca pe dragos  =)) =)) =))
ăăăăă cum zice cristel!!!  :wink2:
Sa inteleg ca totusi ai vrea si tu dar e prea lung ? Una e sa te ia somnul cu televizorul aprins si una e sa stingi televizorul si sa te duci sa te culci  :wink2:

Cristel

Pustule, televizorul e pentru pensionari! Cat esti tanar faci alte lucruri. Eu nu am avut 7 ani TV si crede-ma ca nu i-am dus lipsa. Acum sta pe post de mobila si "cinema", din cand in cand ma uit la un film pe DVD. In rest, e doar decor, sunt alte activitati de facut decat sa motai la televizor.
Apicultura e frumoasa, dar ca si in medicina, trebuie sa ai har si stiinta pentru a deveni un bun apicultor. Eu sunt un novice, nu traiesc din apicultura si nici nu imi place sa dau lectii. Consider ca esential in apicultura este familia cat mai puternica si nu numarul de lazi insirate in prisaca.
Site-ul e fantastic prin faptul ca permite accesul la informatie si schimbul de idei intre cei care au acelasi hobby/indeletnicire. Si uite asa avem ocazia sa cunoastem si oameni adevarati care au succes in apicultura. Iar asta ma bucura foarte mult, chiar daca nu-i cunosc personal!
In fond, dorinta tuturor de a avea familii bune pune in miscare rotitele apiculturii.
Sanatate si succes la impachetat!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Pustu

Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 11:47:36 AM
Pustule.........
Va salut . Sincer nu am inteles nimic din mesajul dumneavoastra . Am mai zis eu ca am capul mare si aud ecouri  =)) . Va rog frumos , scurt si la obiect : mai continui cu discutiile sau ma duc sa impachetez cum ma taie capu si apoi Dumnezeu cu mila ? Repet a n-spea oara : nu vreau sa demonstrez nimic la nimeni , nu vreau sa invat nimic pe nimeni , nu sunt prezentator radio-tv , nu cunosc mari apicultori datori mie sa-i chem fortat sa predea apicultura ca la scoala . Tot ce vreau este SA INVAT EU . Daca deranjeaza asa mult discutiile de 7 ore sa stiti ca doar cu un singur clic devin private . Da sau Nu ?
Multa sanatate si numai bine .

dany 1

Salutare Puștu'!
M-am abținut  , m-am abținut pana ......n-am mai putut :mad:  Continua sa faci ceea ce faci  ca o faci bine si o faci pt cine are timp sa urmărească si.  pt cine vrea  sa învețe  cate  ceva .....restul e CAN- CAN.
Te salut si multa bafta in continuare :hi:
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Cristel

Continua ceea ce faci, eu nu te-am criticat ci doar am spus ca sunt lungi discutiile... Ori nu mai are voie omul sa spuna ceea ce simte pentru ca se supara vecinul?  :P
Eventual poti puncta cateva teme la inceputul discutiilor si sa canalizezi spre ele sezatoarea, daca tot vrei sa fi o gazda buna, nu lasi musafirii sa colinde prin toata casa sau sa stea in pod  :D.
Din greseli invatam toti, dar daca avem ocazia sa stim de la altii, e si mai bine!
Sanatate!

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Pustu

Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 12:34:21 PM
Continua ceea ce faci, eu nu te-am criticat ci doar am spus ca sunt lungi discutiile... Ori nu mai are voie omul sa spuna ceea ce simte pentru ca se supara vecinul?  :P

Pot sa va promit ca niciodata nu o sa ma supar pe un coleg de forum apicultor in special pe dumneavoastra care mi-ati dat cateva sfaturi bune . Pentru asta va sunt dator .

Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 12:34:21 PM
Eventual poti puncta cateva teme la inceputul discutiilor si sa canalizezi spre ele sezatoarea, daca tot vrei sa fi o gazda buna, nu lasi musafirii sa colinde prin toata casa sau sa stea in pod  :D.
Din greseli invatam toti, dar daca avem ocazia sa stim de la altii, e si mai bine!
Sanatate!

Asta e tot ce pot sa le ofer participantilor . Libertatea de a hoinari pe unde doresc . Daca vor in pod sa stea in pod , daca vor in beci le dau si o lanterna sa nu stea pe intuneric . Dar sa stiti ca sunt deschis la orice . Daca propuneti o tema sunt dispus sa va ascult cu cea mai mare atentie .
Multa sanatate si numai bine

davcosti

Citat din: Pustu din Octombrie 14, 2015, 12:01:28 PM
Citat din: Cristel din Octombrie 14, 2015, 11:47:36 AM
Pustule.........
Va salut . Sincer nu am inteles nimic din mesajul dumneavoastra . Am mai zis eu ca am capul mare si aud ecouri  =)) . Va rog frumos , scurt si la obiect : mai continui cu discutiile sau ma duc sa impachetez cum ma taie capu si apoi Dumnezeu cu mila ? Repet a n-spea oara : nu vreau sa demonstrez nimic la nimeni , nu vreau sa invat nimic pe nimeni , nu sunt prezentator radio-tv , nu cunosc mari apicultori datori mie sa-i chem fortat sa predea apicultura ca la scoala . Tot ce vreau este SA INVAT EU . Daca deranjeaza asa mult discutiile de 7 ore sa stiti ca doar cu un singur clic devin private . Da sau Nu ?
Multa sanatate si numai bine .
:nono: Niciodată Nu vei mulțumi pe toată lumea Dane! Toți sunt Apicultori? Nu trebuie să traduci ca să te faci înțeles! În LIVE-uri sunt acceptate întrebările, am observat! Cei care doresc pot întreba sau ne pot  răspunde la ceilalți, care întrebăm!? Nu toți suntem oratori și Apicultori sau atotștiutori! Mie Îmi place  răbdarea ta! Sănătate!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!