Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

paul1

Citat din: Ignatov Andrei din Aprilie 09, 2015, 04:25:07 PM
Nu vreau sa dau nume, dar sunt destui colegi care cocheteaza cu domeniul financiar-contabil si scriu fara nicio jena... TVA-ul, ca si cum TVA ar insemna TAXUL pe valoare adaugata! =))
Parca spuneai ca esti nepot de preot ? :uimit:
Nu te-o invatat bunicutul ca nu-i frumos sa razi de cei putin mai saraci cu duhul ??? :sad: Mai ales in Sfanta si Marea Saptamana a Patimilor ... :sad:
Pentru cei mai bine pregatiti ca mine si mult mai pregatiti decat Andrei , cu ce-am gresit daca intr-un context in care se facea referire la taxa pe valoare adaugata am folosit prescurtarea TVA-ul ??? :uimit:

romikele

Citat din: paul1 din Aprilie 09, 2015, 07:36:19 PM
... cu ce-am gresit daca intr-un context in care se facea referire la taxa pe valoare adaugata am folosit prescurtarea TVA-ul ??? :uimit:
Trebuia sa spui "TVA-ua" ... ca doar e o EA, nu?  :rotfl:

bio

Citat din: paul1 din Aprilie 09, 2015, 07:36:19 PM
......, cu ce-am gresit daca intr-un context in care se facea referire la taxa pe valoare adaugata am folosit prescurtarea TVA-ul ??? :uimit:

Paul,....  stai linistit ca nu ai gresit cu nimic .

... daca erai pe formul celor de la Banca nationala poate era vreo problema.... =))

Ignatov Andrei

Citat din: paul1 din Aprilie 09, 2015, 07:36:19 PM
Citat din: Ignatov Andrei din Aprilie 09, 2015, 04:25:07 PM
Nu vreau sa dau nume, dar sunt destui colegi care cocheteaza cu domeniul financiar-contabil si scriu fara nicio jena... TVA-ul, ca si cum TVA ar insemna TAXUL pe valoare adaugata! =))
Parca spuneai ca esti nepot de preot ? :uimit:
Nu te-o invatat bunicutul ca nu-i frumos sa razi de cei putin mai saraci cu duhul ??? :sad: Mai ales in Sfanta si Marea Saptamana a Patimilor ... :sad:
Pentru cei mai bine pregatiti ca mine si mult mai pregatiti decat Andrei , cu ce-am gresit daca intr-un context in care se facea referire la taxa pe valoare adaugata am folosit prescurtarea TVA-ul ??? :uimit:

Da Paul, ai dreptate! Eu, dar mai ales sotia suntem doar experti... Acum am inteles ca exista: mai mult ca expertul, expert perfect, foarte expert...s.a.m.d.!!!
Sub nicio forma nu m-am referit la tine, dar ma bucur ca s-a incalzit si la Faltisheni si zboara mustele...
Sa fii sanatos si sa ai sarbatori frumoase!!!

Kov iulian

#544
Citat din: bio din Februarie 21, 2015, 09:25:42 PM
Citat din: marian sima din Februarie 21, 2015, 09:11:50 PM
De la locatia unde sunt cazat,dar la tableta merge si cartela telefonica nu e problema de net.

da TV la tableta ??.. vezi..??ca asta ma intereseaza sa aflu..

..cum vad TV la tableta cind ma duc in pastoral....de fapt cind ma duc pe balta la ferma ca nu am cablu tv la ferma  si nici sursa de 220 v ... si ma gindeam daca pot sa ma uit la tableta sa am TV ca la cablu

Un amic de al meu urmeaza sa isi traga net de la Orange .
El spune ca i-au oferit doar partea de internet fara optiunea de voce la un pret mai mic (la 30 si ceva de lei - Oferta normala 16 Euro )

Oferta pare destul de interesanta, pentru un abonament de net semi mobil mult mai interesanta ca altele.
Desi modemul se alimenteaza la priza, comunica prin reteaua GSM cu ajutorul unui card sim.
Modemul poate deveni portabil apeland la un invertor si un acumulator auto.

Traficul este de 75 GB pe luna apoi scade drastic daca se depaseste.

https://www.orange.ro/home-pack/#

Asta e modemul: https://www.orange.ro/help/telefoane_hardware_modemuri_si_carduri_huawei_flybox_4g_e5172/ic/7322/manuale/1

https://www.orange.ro/help/manuale-si-software/3621/Manual-utilizare-Flybox-4G-E5172_1389794195.pdf

PS: Se pare ca functioneaza si pe baterii sau acumulatori .

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

viorel55

#546
Uitati ce am gasit ...undeva....este de actualitate ...?

În lumea asta prost făcută
E-un lucru arhicunoscut:
Rahații f*ut în loc să pută
Iar noi stăm capră la f***t.

Poporului nu ai ce-i face,
Așa-i românul, vrei - nu vrei.
Pe lângă faptul că-i și place
Mai ia și-o litră de... ulei.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

cornelioandanciu

Domnilor, acest topic nu face altceva decat sa scada valoarea forumului .Ca si dincolo, pe Stuparitul, vad ca si aici exista o agresivitate latenata "incompetentii de langa noi " , adica , vezi, Doamne, cat de destepti sint unii dintre noi, si cat de prosti sint altii, care au avut tupeul sa iubeasca albinele, si care vor si ei sa socializeze. Imi pare rau ca se accepta existenta unui asemenea topic, si ca se da liber unor postari ca si cele de mai sus, "In lumea asta prost facuta... "
  Eu in viata am avut de invatat de la toti oamenii cu care am intrat in contact, de la unii am invatat ce sa fac, de la altii am invatat ce sa nu fac.
  Atat eu, cat si altii care se simt jigniti de existenta unui asemenea topic, care jigneste la gramada, incercam sa ne limitam interventiile pe forum, ca sa lasam persoanele competente , ca si initiatorul topicului de exemplu, sa posteze. Dar nu o mai fac . Asadar este clar ca acest topic nu este altceva decat o incercare de descurajare a contactelor dintre apicultori si a liberului schimb de informatii apicole, ca nu care cumva unii, care se cred guru ai apiculturii, sa fie depasiti , sau sa nu mai fie bagati in seama.
      Ca o concluzie, lasati lumea sa discute liber si nu mai jigniti pe nimeni. Asa cred eu ca este mai bine.
Va salut.

ioanardelean55