Asociatii apicole din judetul Mures

Creat de mihai marginean, Decembrie 12, 2017, 02:25:07 PM

« precedentul - următorul »

mihai marginean

Buna ziua, sunt la inceput de drum...si as dori sa cer sfatul unor apicultori m-ai experimentati referitor la asciatiile apicole din jud.Mures, as dorii sa devin si eu membrul uneia, dar nu stiu pe care sa o aleg. Cu respect Mihai.

bucovineanu

De ce ai dori sa devii membrul unei asociatii? Sau mai exact  cu ce crezi ca te-ar putea ajuta faptul de a fi membru intr-o asociatie?

mihai marginean

Sincer sa fiu...nu stiu.
Astazi am fost la apicola pentru a ma imscrie la un curs apicol, si doamna de acolo mi-a sugerat asa m-ai subtil sa ma inscriu la ei in asociatie.

bucovineanu

Asta pentru ca au nevoie de banii din cotizatie. Trebuia intrebat ce ofera in schimb.

mihai marginean

La asta cu bani chiar nu m-am gandit.....
Dar acum vorbind la modul serios, as avea vreun beneficiu? Voi suntei membri?

mmacreanu

nu mai ai nici un beneficiu. asociatia nu mai elibereaza nici un document necesar pentru tine. poate doar iti poate facilita accesul la ceva varachet
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Porfy66

Apuca-te de apicultura si pe parcurs iti vei da seama singur daca ti-ar fi util sau nu sa fii membru in vreo asociatie.
Momentan poti beneficia si individual de facilitatiele Planului National Apicol. Nu stiu cum sta treaba in accesarea fondurilor Europene!

mihai marginean

Va multumesc mult pentru sfaturi....
Daca tot ati adus in discutie PNA-ul, nu stiu exact ce este, cum se acceseaza acei bani, cate familii trebuie sa ai pentru a putea beneficia?

romikele


mihai marginean


mihai marginean


romikele