Scule si unelte de tamplarie pentru stupari

Creat de pharaonu75, Decembrie 26, 2010, 07:59:25 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi


compresoare


niculita

Citat din: sorinma din Februarie 03, 2013, 07:03:35 PM
Citat din: bucovineanu din Februarie 03, 2013, 04:03:32 PM
Numere de telefon de la atelierul din Gura Humorului unde se produc scule de tamplarie: 0740542968 si 0740296448.

stiu si eu 2 masini de grosime la cineva facute acolo de ani buni si este foarte multumit de ele dar nu mai are datele de contact
multumim domnule bucovineanu  :hi:

La Gura Humorului se fac de toate la fabrica Dl Florea(masini de grosime,abrice,s.a...)si toate sunt de o foarte buna calitate.Eu de acolo am o masina de grosime de 5oo si merge la motor mononfazat.Nr de tel Dl Florea  0744 676 017 :coffee: :coffee: :coffee: :hi: :hi:

sandupop

Cei de la Gura Humorului au pagina pe net? sau de unde se poate vedea oferta, ceva pliante, poze...
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

sorinma

Citat din: niculita din Martie 29, 2013, 07:25:52 PM
Citat din: sorinma din Februarie 03, 2013, 07:03:35 PM
Citat din: bucovineanu din Februarie 03, 2013, 04:03:32 PM
Numere de telefon de la atelierul din Gura Humorului unde se produc scule de tamplarie: 0740542968 si 0740296448.

stiu si eu 2 masini de grosime la cineva facute acolo de ani buni si este foarte multumit de ele dar nu mai are datele de contact
multumim domnule bucovineanu  :hi:

La Gura Humorului se fac de toate la fabrica Dl Florea(masini de grosime,abrice,s.a...)si toate sunt de o foarte buna calitate.Eu de acolo am o masina de grosime de 5oo si merge la motor mononfazat.Nr de tel Dl Florea  0744 676 017 :coffee: :coffee: :coffee: :hi: :hi:

cate motoare are?ce putere au?
eu vreau sa modific una de pe trifazic pe monofazic si informatia asta ma ajuta sa nu mai experimentez cu un singur motor sau sa trec direct cu 2 motoare  :hi:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

12 BNR

cine are de vandut o freza de pus pe un ax de abrict pt facut falturile si cele necesare?

tassevasi

 Nu e mai simplu sa mergi tu sa o cumperi din tirguri , la rusi ,ori daca-ti permiti  din  mag de profil ?
   La tirguri (vechituri ) poti negocia ,poate si la rusi , dar la OBI nu mai poti .

relutu

Eu am cumparat de la rusi ua de 30mmlatime 100 de lei si este facuta meserie.

12 BNR

30 mm interior? si exterior? dar latimea sa stiu ce sa-mi cumpar. sau poate [ui o poza cu ea te rog. multumesc.

bogdanab

eu asa ceva am gasit la rusi cu 80 de lei negociat (groasa de 1 cm pastila )
(poza am luat-o de pe net dar e la fel)

sandupop

Eu nu mai cumpar niciodata nimic de la "rusi" ... niste moldoveni inventivi...niste tepari, cumpara marfa din bazar de la Suceava sau din Republica Moldova si o vand de trei ori mai scumpa, si de cea mai proasta calitate, am cumparat niste burghie si le poti indoi in mana, perii de flex care au s-au consumat in 6 zile..... dupa revolutie am mai cumparat de la rusi (ucrainieni) de aia care veneau cu autobuze, de la cre mai am si acum burghie de calitate si seturi de chei din crom-vanadium adevarate.
Citat din: bogdanab din Aprilie 03, 2013, 12:32:43 AM
eu asa ceva am gasit la rusi cu 80 de lei negociat (groasa de 1 cm pastila )
(poza am luat-o de pe net dar e la fel)
de ce nu cauti la o piata de vechituri ca sunt mai de calitate si doar le duci la ascutit, eventual
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

relutu

Ca cea din poza este si a mea dar lata de 30mm,am scris mai sus.(3cm)

sandupop

Citat din: relutu din Aprilie 03, 2013, 06:31:02 PM
Ca cea din poza este si a mea dar lata de 30mm,am scris mai sus.(3cm)
Cu atat mai bine, o poti folosi si la alte frezari, reglajul de grosime a frezarii il faci din ax ( daca ai freza verticala cu ax reglabil) sau din saibe
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

tassevasi

  Pun si aici poze cu freza ce am finalizat-o , montat si pilnie pt captat rumegus,tajaj .
   

Marius-ursulakhe

   tassevasi   =D>   sa o folositi sanatos si sa stiti ca este o idee buna cu palnia pt stransul talajului  ^:)^    :hi:   =D>