Scule si unelte de tamplarie pentru stupari

Creat de pharaonu75, Decembrie 26, 2010, 07:59:25 PM

« precedentul - următorul »

cristian bh

pt cei mai pretentiosi in ceea ce inseamna homemade tools masa de frezare despre care eu cred  ca este ,,REGINA,,  :bravo: =D> =D>.pt acest francez.

4unix

Salut,
La serii de zece imi erau si mie ochii, le bag de maine si revin cu poze, cat despre loc in stupina, am douazeci de orizontali pe care vreau sa-i transvazez in primavara asa ca lazi sa fie...  :hi:  :hi:  :hi:

cristian bh


romikele


mosunick

Super. Ia mult timp si utilaje de precizie sa o faci, dar face toti banii...
Merci pt postare.
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

infomark

Cel mai bine ar fi sa va achizitionati o masina universala cu mai multe operatii pt tamplarie lemn.
Avem variante mai ieftine din Italia care pot satisface cerinte pt utilizatorii hobby.
Masinile lucreaza la 220 Volti sunt mobile, fiind deplasabile pe roti si oricum mai fiabile si mai precise decit orice improvizatie pe care o  regasesc aici in raspunsurile de pe site.
Pe site-ul nostru www.utilajelemn.infomarksrl.ro gasiti mai multe detalii tehnice si preturi.
In attach veti gasi citeva poze edificatoare

romikele

 :bravo: :thanks:
Poti da si detalii de pret, nu se va considera reclama  :hi:

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

AUREL A

Cam cit costa transportul pina in Gorj la o fsc 350.?Plata se poate face la livrarea produsului?In lei sau euro?

Aurel

Telefon contact:0232434785
                        0728026920

marcello braileanul

eu am zis ca un incepator in apicultura care vrea sa se lanseze nu ar fi bun sau bine o masina chiar atat de costisitoare ,parerea mea  acum depinde de la om la om dar eu de exemplu mi-am cumparat la mana  a doua un circular cu masa reglabila ,am filetanta ,bormasita  o randea de mana e mica dar cat decat nu dau bani multi la tamplar si mai nou mi-am cumparat de pe net o masina de facut falturi care am sa o modific sa ii fac un postament eu asta am gandit ca decat sa dau la un tamplar sa nu imi faca cutiile bine sau sa cumpar cutii gata facute nu am bani ca pt mine conteaza 160 cat as da pe o cutie pe 10 rame si asa ca mai  bine iau eu scandura si o fac asa cum doresc eu bine inteles si cu ajutorul dumneavoastra sau al  celor care au postat schitele de stupi aici pe forum......eu oricum va multumesc tuturor care au participat la acest forum si participa in continuare.....si va arat si freza care am cumparato cu numai 240 ron cu set de cutite cu tot :nod:si poate sapt. asta am sa va arat si ce modificare fac la ea..si astept si parerile voastre :ok:

cristian bh

revin cu det.despre stadiul in care se afla masa de frezare si dupa cum spuneam acel sistem de culisare al mesei mobile in coada de randunica initial  a fost schimbat din cauza ca se ridica usor ceva zecimi .Si care poate fi  totusi folosit fara probleme ideal totul executat din placa mdf sau pal de 25mm cu taierea la unghi de 15grade si inca o placa pal dedesupt.Am folosit la partea din spate ce efectueaza cepuirea una sina de ghidaj cu bile 600mm sistem 3 in 1ca tot e la,, moda,, sistemul asta si la stupi =))si la capatul celalalt atat in lateral cat si dedesupt cate 2 rulmenti asigutand o culisare precisa fara joc de 500 mm suficient pt cepuirea capetelor.Detalii despre ce se poate executa la CMT TOOLS unde sunt o multitudine de freze cu coada sau si la MESTER HOBBY etc

cristian bh

 si alte foto cu accesorii .dispozitiv de strangere,de cepuire in unghi  si urmeaza  pt presare,exhaustere  :hi:

ghimpe

SALUTARE DOMNILOR!!!!! Domnul 4UNIX aveti o adresa de mail ? pentru a discuta ceva .