Disparitia Albinelor

Creat de cristipep, Ianuarie 04, 2013, 09:40:38 PM

« precedentul - următorul »

cristipep

Nu stiu daca sa mai discutat despre acest subiect pe acest forum , daca da imi cer scuze pentru deschiderea subiectului , in fine sa trecem la subiect.Am urmarit pe foarte multe situri din europa si america un subiect foarte des dezbatut despre posibila disparitie a albinelor din diferite cauze naturale inclusiv cele datorate omului.Voi ce credeti?
Ma ingrozit sa zic asa acest fil scurt despre albine..

http://apibio.ro/Videoteca/Mai-mult-decat-miere_v1220

pharaonu75

Daca faci rost de varianta integrala a filmului More than Honey, esti tare!
Eu am cautat-o pe net dar nu am dat de ea, probabil si din cauza faptului ca filmul este foarte nou si trebuie sa mai treaca ceva timp pana cand "baietii" il vor urca pe vreun server!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Despre disparitia albinelor se vorbeste mai mult in filmul Silence of the bees!


[jwp=425,344,image]http://apiardeal.ro/video/PBS_Nature_-_Silence_of_the_Bees.flv[/jwp]
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Eu am luat legatura cu cei care au realizat filmul si astept un raspuns sper sa nu fie un flit asa e romaneste , eu as vrea sa-l traduc sa intelegem toti ceva din el.

pharaonu75

Prin Germania, Franta, SUA, am auzit ca s-ar gasi de cumparat, pe DVD!
Nu cred ca producatorii acestui film vor fi de acord ca tu sa pui filmul pe net ca sa poata avea toata lumea acces la el, pentru ca ei au interesul sa vanda DVD-uri!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Eu astept poate il gasesc free pe la rusi, pentru ca rusii au o plitica diferita fata de drepturile de autor, de aceea marea majoritate a serverelor care gazduiesc torrente sunt in Rusia!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Asa este dar interesul "baietilor" pentru astfel de filme este mic sau aproape inexistent.

pharaonu75

Astia pun pe net orice... importanta pentru ei este ratia pe tracker! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Eu daca gasesc ceva te anunt ......hai ca ne-am indepartat de subiect  :)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Buna treaba sper sa mearga , acum am pus la descarcat......buna treaba ai facut. Am cautat si eu la un momendat pe torenti dar nu era............ :hi:

pharaonu75

Kov Iulian l-a gasit! Merge sigur, eu l-am luat si l-am si vizionat!!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep


mosunick

#13
Misterul dispariţiei albinelor/ Le mystère de la disparition des abeilles

Sper sa va aduca un pus de cunostinte,
Cu stima pt. John, care l-a cules de pe net.
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

RazvanTi

care l-a gasit nu care l-a cules...
si acum tot pe net e in acelasi loc unde a fost gasit de John
tu  aici nu ai pus decat o legatura catre acel film :wink2:
multumim! :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro