Zahar Candi (placi)

Creat de Bătrânul, Ianuarie 02, 2011, 05:52:21 PM

« precedentul - următorul »

filip

Citat din: jimm din Ianuarie 03, 2011, 12:50:22 PM
Nea' Filip matale ai ales sa mergi pe iernare si stimulare cu miere si nu cred ca ai ales asta intamplator sunt ceva + 
Daca ai ajuns la concluzia asta aiceva la baza, cu siguranta! Nu putem spune ca cel ce ierneaza si "stimuleaza" cu inlocuitor nu produce miere naturala !!!?
Un jidan avea un fiu.
Cand a venit timpul sa plece la cele vesnice.Sti ce sfat ia dat?
Fiule vinul se face si din struguri!
Granita intre onestitate si profit e foarte alunecoasa.
Atunci eu prefer............................... :bzz: :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

"varianta 1. ( cea mai buna )  MIERE POLIFLORA CRISTALIZATA IN PUNGI DE LAPTE (adica tare) crestata. varianta "

eu as completa paranteza: (cea mai buna si cea mai riscanta). un singur stup nedescoperit cu loca, poate duce la o infectare exponentiala a stupinei.
poti sa-mi spui ca nu ai asa ceva. dar un incepator care nu are habar cum arata si ce ravagii poate face?
urmandu-ti sfatul isi distruge stupina.

Bătrânul

Citat din: cristi x din Ianuarie 04, 2011, 06:47:49 AM
"varianta 1. ( cea mai buna )  MIERE POLIFLORA CRISTALIZATA IN PUNGI DE LAPTE (adica tare) crestata. varianta "

eu as completa paranteza: (cea mai buna si cea mai riscanta). un singur stup nedescoperit cu loca, poate duce la o infectare exponentiala a stupinei.
poti sa-mi spui ca nu ai asa ceva. dar un incepator care nu are habar cum arata si ce ravagii poate face?
urmandu-ti sfatul isi distruge stupina.
Acolo unde exista o singura familie cu loca TREBUIE ARS TOT INVENTARUL APICOL.  :mad:

D006

"Acolo unde exista o singura familie cu loca TREBUIE ARS TOT INVENTARUL APICOL."

deja m-ai convins ca loca este o poveste in romania, atat timp cat nu am vazut sau auzit de stupi arsi. cred ca numai americanii au asa probleme. :rotfl:

D006

 Eu am vazut la noi in lunca Dunarii cum un stupar a dat foc la doi stupi.