Apiinvert intre adevar si minciuna

Creat de dragos2006, Octombrie 31, 2011, 08:49:23 PM

« precedentul - următorul »

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

Dismas


dumitriu

Citat din: Dismas din Ianuarie 04, 2012, 09:15:04 PM
O rugaminte ptr. cei mai bn informati : unde se gaseste lista cu suplimentele nutritive notificate, pentru decontare PNA 2012 ?
Lista se poate solicita de la ICBMV
www.icbmv.ro

Dismas

nu am gasit lista pe site-ul icbmv, am sunat la ei, m-au sfatuit sa caut pe madr, insa nici acolo nu e de gasit! Traim in Romania! PNA 2012 a demarat insa aceasta buclucasa lista nu a fost inca tiparita OFICIAL. Iar neoficial nu o gasesc!

D006

  Pana lista nu apare in MO vorbim doar vorbe. Pe site gasesti doar lista veche .

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

Porfy66

Pentru a putea fi decontate prin PNA familiile de albine sau roiurile se pot cumpara de la oricine care vinde asa ceva doar daca iti elibereaza factura sau trebuie ca vanzatorul sa imi mai dea si alte documente?
Intentionez sa cumpar 30 familii in primavara si vreau sa ma documentez ce documente imi trebuie de la vanzator si pe baza lor sa imi decontez cheltuielile prin PNA.
Va multumesc!
:hi: :hi: :hi:

dumitriu

Citat din: Dismas din Ianuarie 06, 2012, 02:38:09 PM
nu am gasit lista pe site-ul icbmv, am sunat la ei, m-au sfatuit sa caut pe madr, insa nici acolo nu e de gasit! Traim in Romania! PNA 2012 a demarat insa aceasta buclucasa lista nu a fost inca tiparita OFICIAL. Iar neoficial nu o gasesc!
Cei de la Institut stiu ce produse au fost prinse la subventie in 2012.Cred ca v-ar putea lamuri si telefonic, asta pana apare publicata lista.

cipriene

salut,
inainte de a folosi apiinvert, fiti siguri ca este apiinvert. eu am cazut in plasa asta. in plus cred ca apiinvertul ar trebui sa fie ultimul produs din lista care ar trebui sa fie administrat la albine.
oricum decizia apartine fiecaruia  :hi:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006

  Ieri un apicultor mi-a spus ca a cumparat apiinvert la cutie de 15 kg cu 6,5 lei , cam prea scump...

pharaonu75

Sa nu fie vorba despre Apifonda, iar acel apicultor sa confunde denumirile!  :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Apiinvert sigur ! baietii sunt isteti , au prins o categorie de apicultori perfecta unde se poate vinde la orice pret.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 08:57:48 AM
  Ieri un apicultor mi-a spus ca a cumparat apiinvert la cutie de 15 kg cu 6,5 lei , cam prea scump...
Nu exista Apiinvert la cutie de 15 kg.
Doar Apifonda.

D006

Scuze , galeata de 14 kg....

Vand APIINVERT,APIFONDA si APIPUDER
de dumitriu » 12 Oct 2011, 16:57

Incepand cu data de 1 Octombrie 2011 preturile recomandate de vanzare la produsele destinate hranirii albinelor sunt:
-Apiinvert(28 kg/bax):5,8 lei/kg
-Apiinvert(galeata 14 kg):6,4 lei/kg
-Apiinvert(16 kg/bax):6,1 lei/kg
-Apiinvert(5x2,5 kg/bax):6,4 lei/kg
-Apifonda(15 kg/bax):6,5 lei/kg
-Apifonda(5x2,5 kg/bax):7 lei/kg
-Apipuder(10 kg/bax):7,1 lei/kg
Toate preturile contin TVA.
Toate aceste produse sunt obtinute exclusiv din zahar.
Orice alt mod de ambalare in afara de cele prezentate mai sus, nu are legatura cu Apiinvert, Apifonda sau Apipuder.

Aceste produse se vand prin intermediul distribuitorilor Agrana pe tot cuprinsul tarii.Pentru detalii pot fi contactat la tel 0731-000.027(Dan Dumitriu)
dumitriu

Mesaje: 27
Membru din: 12 Oct 2011, 16:49

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube