Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

cristian bh

#510
Citat din: romikele din Februarie 18, 2015, 02:56:16 AM
Domnu` s-a sucarit ca nu au fost sterse postarile "jignitoare" la adresa lui din partea lui calmusdaniel si bio, dar uita cate postari mizerabile la adresa altora din partea sa au ramas...
Noi nu stergem postari la comanda, daca autocenzura n-a functionat, consecintele le suporta fiecare dupa merite...
:bravo:
sa citezi postari din alta parte decat de aici din forum,sa faci misto de ele ,....
asta numai  monsieur Aurevoir si cu domnu Simache au gasit de cuviinta s-o faca!
De ce n-o fac acolo unde sunt postate sa primeasca replica acolo,iar n-o spune,
Da stim de ce! :rotfl: :rotfl:
nu putea sa-l lase pe amicul oroles in permisie singur,.........sa lipseasca  de la catedra,,, saracu,,,,,,,,,,, pana zboara albinele,
Hai vreme buna,......hai...

marian sima

Cristian mai baiat simpatic de ce nu stai matale in banca ta? :)
Eu unul nu fac misto decat de informatiile apicole care sunt in neconcordanta cu realitatea apicola.
Si cand am avut ocazia replica mea a fost acolo unde a fost si informatia antiapicultura.

De domnul CalmusDaniel eu nu am zis nimic si  nu pot sa zic nimic deoarece nu am experienta in cea ce dansul face cu acea stimulare,eu merg pe reteta mea si nu pot sa ma pronunt.

Sa descrii pe monitor cea ce vrei sa spui denatureaza mult si se poate intelege gresit.
Cand discuti fata in fata e alta treaba.

Un mare personaj spunea;

Fă-ţi griji pentru conştiinţa ta, nu pentru reputaţia ta. Conştiinţa este ceea ce eşti tu, reputaţia este ceea ce gândesc ceilalţi despre tine. Iar ceea ce gândesc ceilalţi despre tine, este problema lor.

Intodeauna am actionat cu dreptate asa ca am constiinta libera.
De ce crede Cristian chiar nu-mi pasa mai ales ca nu stie de ce nu postez pe Stuparitul. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


marian sima

Uitasem nu mai fii badaran,eu nu ti-am stalcit niciodata numele,mi se face lehamite de astia care se pretind cea ce nu sunt. :blah:

Numai ei au gasit de cuviinta s-o faca tu esti fata mare nu faci mist-o doar stalcesti numele.

Brav-o monsier esti culmea corectitudini.

cristian bh

Citat din: marian sima din Februarie 18, 2015, 02:27:47 PM
Uitasem nu mai fii badaran,eu nu ti-am stalcit niciodata numele,mi se face lehamite de astia care se pretind cea ce nu sunt. :blah:

Numai ei au gasit de cuviinta s-o faca tu esti fata mare nu faci mist-o doar stalcesti numele.

Brav-o monsier esti culmea corectitudini.
Poti s-o iei ca un alint......amical, :wink:
apropo,
creca bulgarii dau binisor si pt  pt niste semne ortografice,cratime,etc  nu numai pe litere....:yahoo_cry:


paul1

Inteleg ca s-a lasat cu suparari !
Mai oameni buni, nu suntem copii. Chiar daca s-a mai depasit limita, eu zic ca putem merge cu TOTII ... inainte !Personal consider ca sunt mult mai multe lucrurile care ne aduna decat cele care ... ne dezbina. Cred ca-i vorba doar de orgolii ranite. Parerea mea ... haideti sa depasim momentul, sa reflectam asupra a ceea ce am gresit fiecare, sa incercam sa nu mai dam nastere la controverse care pe unii ii pot afecta si ... sa-i dam inainte. Aceasta comunitate, Apiardeal, s-a dezvoltat datorita VOUA , a lui Romikele, a lui Pharaonu, a lui Pista, a lui Dragoshelu, a lui Bio, a lui Daniel Calmus ............etc, a voastra a tuturor userilor  ! Toti ati facut eforturi, v-ati neglijat poate pe voi sau familiile voastre  impartasind din experienta voastra
tuturor celor care au avut nevoie de un sfat sau de o solutie, construind de la zero aceasta comunitate virtuala. Eu zic asa ... reflectati la tot ceea ce a fost bun si frumos in cadrul acestei comunitati, reflectati la oamenii minunati pe care i-ati cunoscut datorita acestei comunitati, reflectati la sentimentul de multumire pe care l-ati avut cand un user incepator v-a anuntat ca datorita sfaturilor voastre a salvat macar o familie de albine .

NiKoN

Si putem aprecia postarile d-lor Bio si Daniel Calmus din ultimele 3-4 zile in care nu au trebuit sa dea vreo replica. Eu unul nu simt lipsa nimanui. Informatiile valoroase continua sa curga, zilele se insenineaza, marea curatire se aproprie, lucrul in stupina/atelier se inteteste, viata isi continua cursul... .
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

romikele

Sa nu se inteleaga ca respectivul e sanctionat in vre-un fel!
E vorba de o hotarare personala, pe care noi i-o respectam.
Daca va hotari la un moment dat sa mai posteze, are toata libertatea sa o faca, in limitele decentei.

marian sima

Ma omuri cu alintul inceteaza.
Daca alintul asta venea de la nea Janese sau de la cineva care ma cunoaste si il cunosc intelegeam insa acest alint  venit intr-un moment de critica nu mai e alint.
Nu am facut armata impreuna,nu te cunosc nu ma cunosti ,daca aveai ceva de spus o faceai la momentul oportun atunci cand eu faceam misto de schemele apicole de pe Stuparitul.

Stii tu dupa razboi multi viteji se arata asa ca stai in banca ta .





mph


Pentru dl Simson
Cristian bh te-a tras usor de maneca si tu iar ai dat cu bata-n balta
Chiar nu te poti abtine de la a folosi cuvinte urate?
Ca sa-ti fac un bine iti recomand sa te gandesti de ce scrie unul sau altul ceva despre tine si sa te gandesti daca nu cumva poti sa te indrepti in loc sa te superi.

valter

Citat din: mph din Februarie 19, 2015, 11:31:14 AM

Pentru dl Simson...
iti recomand ... sa te gandesti daca nu cumva poti sa te indrepti in loc sa te superi.

Vazand ca Marian a facut pauza cateva zile am crezut ca s-a adeverit prezicerea mea privind ''lansarea la apa'' pe Dunare de catre bulgari cu tot cu tigaia de facut faguri.

Surpriza...Simache a inotat in fluviu cu tot cu tigaile de silicon.

ps. Zi drept, ai masurat cate celule ai pe decimetrul patrat de tigaie.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

ionel07196555


cristian bh

Citat din: valter din Februarie 19, 2015, 04:14:17 PM
Citat din: mph din Februarie 19, 2015, 11:31:14 AM

Pentru dl Simson...
iti recomand ... sa te gandesti daca nu cumva poti sa te indrepti in loc sa te superi.

Vazand ca Marian a facut pauza cateva zile am crezut ca s-a adeverit prezicerea mea privind ''lansarea la apa'' pe Dunare de catre bulgari cu tot cu tigaia de facut faguri.

Surpriza...Simache a inotat in fluviu cu tot cu tigaile de silicon.





ps. Zi drept, ai masurat cate celule ai pe decimetrul patrat de tigaie.

Asta e,.....Bingo!
ma tot gândeam ce face  cu ele!
In cufarasele alea ,....cum le zice,.....dupa Nicot,. :)..si in celulele  din silicon,acolo le piteste ,.......,semnele de punctuatie,cratimele  ,i-urile de la plural,sa nu le declare la vama bulgareasca! :rotfl: :rotfl:
La noi merge scris si dupa ureche...,...... :rusine:
da la bulgari nu merge asa!! :limba:



sorinma

Citat din: cristian bh din Februarie 19, 2015, 07:24:04 PM
Citat din: valter din Februarie 19, 2015, 04:14:17 PM
Citat din: mph din Februarie 19, 2015, 11:31:14 AM

Pentru dl Simson...
iti recomand ... sa te gandesti daca nu cumva poti sa te indrepti in loc sa te superi.

Vazand ca Marian a facut pauza cateva zile am crezut ca s-a adeverit prezicerea mea privind ''lansarea la apa'' pe Dunare de catre bulgari cu tot cu tigaia de facut faguri.

Surpriza...Simache a inotat in fluviu cu tot cu tigaile de silicon.





ps. Zi drept, ai masurat cate celule ai pe decimetrul patrat de tigaie.

Asta e,.....Bingo!
ma tot gândeam ce face  cu ele!
In cufarasele alea ,....cum le zice,.....dupa Nicot,. :)..si in celulele  din silicon,acolo le piteste ,.......,semnele de punctuatie,cratimele  ,i-urile de la plural,sa nu le declare la vama bulgareasca! :rotfl: :rotfl:
La noi merge scris si dupa ureche...,...... :rusine:
da la bulgari nu merge asa!! :limba:



Citat din: cristian bh din Februarie 18, 2015, 05:52:48 PM
Citat din: marian sima din Februarie 18, 2015, 02:27:47 PM
Uitasem nu mai fii badaran,eu nu ti-am stalcit niciodata numele,mi se face lehamite de astia care se pretind cea ce nu sunt. :blah:

Numai ei au gasit de cuviinta s-o faca tu esti fata mare nu faci mist-o doar stalcesti numele.

Brav-o monsier esti culmea corectitudini.
Poti s-o iei ca un alint......amical, :wink:
apropo,
creca bulgarii dau binisor si pt  pt niste semne ortografice,cratime,etc  nu numai pe litere....:yahoo_cry:



Toti gresim  :P

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

cristian bh


dodo79

Railor  :)
De cand sa suparat Dragoselul pe forum e mai mult pe grupurile apicole de pe fb.
Nu stiam eu care e buba de face pauza de spritz pe grupuri :D