Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

         Intalnesti oameni atat de nepasatori fata de judecata  lor ,  si atat de indaratnici , incat sfarsesc prin a-si face o cinste  din a se indoi de cinstea celorlalti .

D006

"A cere scuze cand gresesti este un semn de maturitate."  :hi:
                                                                       AndreiRN

D006

   Am impresia ca numai eu sufar, ca toata suferinta acestei lumi s-a concentrat in mine, ca numai eu mai am drept la suferinta, desi imi dau seama ca exista suferinte si mai groaznice...Ma simt atat de impresionat in fata suferintei, incat imi pierd aproape tot curajul. Si-l pierd, fiindca nu pricep de ce exista suferinta in lume.
                                                                                                                                                                                                                                Autor: Emil Cioran

D006

"Suferinta poate fi focul si apa in care se formeaza caracterele puternice."
                                                                                                           AndreiRN

D006

   Ma tenteaza focul Iadului. Atâta stralucire, atâta suferinta, atâta vesnicie.

D006

Poteca aleasa acolo va duce.  :nono:

D006

 Compatimirea este un sentiment care nu angajeaza. De aceea il gasim la atâtia. În lumea aceasta inca n-a murit nimeni de suferinta altuia. Iar acela care a zis ca moare pentru noi n-a murit, ci a fost omorât

D006

 Când Fiul Tatalui a coborât pe pamânt, a adus cu sine Dragostea. Dar cum oamenii inteleg Dragostea numai ca suferinta si sacrificiu, au ajuns sa-l crucifice. Daca nu era asa, nimeni n-ar fi crezut in Dragostea Lui, pentru ca toti erau obisnuiti cu suferinta zilnica a propriilor iubiri'

danut

Citat din: AndreiRN din Noiembrie 22, 2010, 10:59:52 PM
"Suferinta poate fi focul si apa in care se formeaza caracterele puternice."
                                                                                                           AndreiRN
Apa stinge focul!

pharaonu75

Asta-i JURNAL APICOL, fratilor! Ce faceti voi aici? :nono: :nono:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Ma adaptez situatiei !

danut

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 22, 2010, 11:42:04 PM
Asta-i JURNAL APICOL, fratilor! Ce faceti voi aici? :nono: :nono:
Pana acum nu ai vazut!,ca de obicei este vanat Dragos  face parte din topic!

D006

Citat din: danut din Noiembrie 22, 2010, 11:51:33 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 22, 2010, 11:42:04 PM
Asta-i JURNAL APICOL, fratilor! Ce faceti voi aici? :nono: :nono:
Pana acum nu ai vazut!,ca de obicei este vanat Dragos  face parte din topic!
Si cand da in strachini trece la religie.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

pharaonu75

Ia treceti voi la apicultura si lasati strachinile, vanatoarea si relligia!
:nod: :nod:
Ii stricati topicul lui Dragos! :mad:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

danut

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 22, 2010, 11:55:55 PM
Ia treceti voi la apicultura si lasati strachinile, vanatoarea si relligia!
:nod: :nod:
Ii stricati topicul lui Dragos! :mad:
:nod: :nod: :nod: :hi: :hi: :hi: :hi: