Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

la multi ani !!!!!!!  :razz:

Simi

La multi ani d-le Dragos si multa sanatate. :hi:
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

D006

la  multi  ani   si  multa  bucuru-ie  relizari tie  fam  tale  apropiatilor  si  mai  ales  albinelor  tale   :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

centrifuga

La multi ani,sanatate si fericire alaturio de cei dragi!

D006

Maine plec la stupii de la floarea -soarelui sa vad daca mai au unde baga miere , probabil de marti incep extractia .
   Voi incerca sa fac mai multe filme la diferite stupi de diferite dimensuni , in limita timpului voi filma si o stupina de mari dimensiuni unde se munceste la foc automat.

Adrian Roman

Ptr. d-l Dragos ! Mentin postarea din 2.07.2009, adaugandu-i din inima LA MULTI ANI ! Prof. Roman A.- Baia Mare. :hi:

D006

Citat din: dragos2006
Sansa mea in tot ce am facut pana acum se numeste Laura Gavrila , scumpa mea sotie care este alaturi de mine in tot ceea ce fac si mai mult decat atat : un sprijn permanent , o persoana pe care te poti baza. Un gand bun  trebuie sa adresez si copiilor mei Stefan si George  care chiar daca sunt inca mici tot merg cu mine la stupi. si sper ca intr-o zi sa se "contamineze" si ei cu virusul apiculturii.
Norocosule.
Are o sora?  :rotfl:

D006

La multi ani si multa sanatate... ca-i mai buna decat toate!!! :hi:
Pretuiti ce aveti si fiti cumpatat in toate.

Bătrânul

Te invidiez. LA MULTI ANI!

Bătrânul

De ziua ta iti  construim linga stupina cu 300 euro/mp , asiguram creditare cu 5 % dobinda pe 30 ani

D006

te rog mai multe amanunte , am fi interesati , avem pamant in podu olt !!!

Bătrânul

Oferta este valabila in orice localitate a Tarii !!! Detalii pe www.imobiliaresfintu.ro

D006

Salutare la toata lumea !
  Sa revenim  la albine noastre ... cum bag aceaste albine in cutie pentru a putea muta stupii ? pe seara cand se aduna albina e jale si spre dimineata mai este albina pe peretele stupului , doar ziua cand pleaca la cules dispare de pe cutie .
   P.S. Frumoase case "made" in Batranul !

andrei_salaj

nu stii cum?eu cred ca la alea le mai trebuia un cat(de spatiu).
au ieist pe perete sa nu opareasca puietul.

D006

Le-am mai pus un cat si tot afara stau , tocmai am dat jos un film :
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/_8wp-StIxqE[/youtube]
dupa 24 de ore 9 faguri din cei artificiali erau crescuti iar in48 de ore deja aveau si miere in ei.