Eu si stupina mea

Creat de ASANACHE VALERIU, Iunie 23, 2010, 03:59:08 AM

« precedentul - următorul »

ASANACHE VALERIU

Ma numesc Asanache Valeriu, m-am nascut in Rm-Sarat, am 37 de ani si sunt subinginer in domeniul energetic. M-am casatorit in 2000, m-am stabilit in Bacau, am un baietel si o fetita.
      Am copilarit pe aceeiasi strada cu Danut Puisoru, mare profesor in apicultura, cel care mi-a insuflat dragostea fata de albine.
      In prezent ma pot mandri cu o stupina situata in satul Parincea jud. Bacau, ce numara 175 familii de albine cu tot cu roii formati anul asta (2010). Cu ajutorul lui Dumnezeu, sper sa nu ma opresc aici.

stefan1

Sa ai noroc de stupi si sa ne prezinti si noua din experienta ta. Faci si pastoral?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ASANACHE VALERIU

N-am mai facut demult pastoral, da ma gandesc anu asta la o sorica

D006

Sa traiesti si sa-ti traiasta stupina si sa fie productiva.
Toti 175 de stupii ii ti in aceasi locatie?
Au recolta?

ASANACHE VALERIU

si alta poza

ASANACHE VALERIU

asa arata in primavara

crombra

Bun venit in marea si iubita noastra familie: APIARDEAL.
Sa ai parte de albine sanatoase si harnice.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

sfantul spiridon

ai ceva la care eu doar visez
felicitari!
spune-ne si noua cum ti-a mers salcamul si de ce nu, cum merge teiul ?
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

ASANACHE VALERIU

La salcam am luat 8 Kg pe familie de la 70 familii pe productie.
Teiul bun acuma incepe sa-nfloreasca in zona mea, da ce sa faci cu ploile care, ca de obicei ne tin pe loc.

D006

salutari de la deva !
cred ca ai ceva ajutoare pt stupina ,
daca nu .. destoinic om
un an bun in continuare,ceara si miere multa
sa ne auzim la un vin bun

ASANACHE VALERIU

Mai slabut cu ajutoarele. Iau doi oameni la extras. Am mai avut om pana am pregatit si vopsit lazile si alte treburi in curte. La albine nu sunt decat singur.

orbanstefan64

bine ai venit multe realizari !!!
si sa nu fi zgircit cu postarile :nod: :nod: :nod:

prisecarul

bine ai venit printre noi!
frumoasa stupina!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

ASANACHE VALERIU

 Reteta de Craciun: Se ia binecuvantare, se adauga un strop de soare si o pulbere de stele, se amesteca-ntre ele, se mai pune bunatate si iertare de pacate, iar iubire cat cuprinde si de la Isus Hristos, s-aveti un Craciun frumos!
  Asanache Valeriu din Bacau, va doreste la toti stuparii, familiilor voastre si la toti cei dragi voua un Craciun fericit si muuulta sanatate! Sa ne-auzim numai de bine!

tassevasi

  LA MULTI ANI !               Bravo domnule ,bravo , multi  am dorii sa avem ce ai d-ta acolo . 
Urarile se potrives de minune la toti stuparii , eu  cel putin va doresc sa aveti multa sanatate sa puteti duce si mai multi  de atit
   Numai bine  :hi: :hi: .