Poze cu si despre albine

Creat de pharaonu75, Noiembrie 06, 2011, 03:58:54 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Un inamic
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Marius-ursulakhe

Mama ce urat ii cand il vedem pe cel matur mort de la varaket parca deasupra nu are tepii aceia parca este lucios ca o mamaruta si la microscop uite adevarul

morozan simion

oare ce am putea face sa dispoara acest individ abject?

pharaonu75

Citat din: morozan simion din Martie 16, 2013, 08:59:48 AM
oare ce am putea face sa dispoara acest individ abject?

Mergem la vrajitoarele Vanesa si Melisa!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

morozan simion

poa sa mearga la ele cine crede in asa ceva, eu nu

mape 48-petru manea

captura de pe NET

pharaonu75

POLEN
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dorindafi

 =))  ashtia sunt cu transmisie integrala  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Catalin

Poze proprii de anu asta :D
Albinuta bZzzz

bismark

     Cataline de la ce copaci sint mitisorii fotografiati, ca tare sint frumosi si gustosi :bravo: :rotfl:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Sunt florile masculine de la alun!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

o fosila de albina, carand polen
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefan1

  Foarte interesant, dar e mult diferita de albina noastra. Nici antenele, nici aripile, nici conformatia capului, nu seamana cu ale Apis mellifera.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Era, de fapt, o albina primitiva, ce nu evoluase definitiv din viespe si avand inca unele caractere comune cu aceasta.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Obombo

Familie recuperata in 2012.