Funcționare forum

Creat de romikele, Noiembrie 07, 2014, 08:41:53 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Vă rog să mentionati in acest topic probleme legate de functionarea forumului, dupa schimbarea serverului gazda.

:thanks:

G. Iulian

Mulţumesc pentru eforturile depuse.  :thanks:  :bravo:  :yes:

romikele


jean_dobrita

 :bravo: merge super bine..sper sa mearga asa tot timpul

mosunick

"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Jimmy2011

Se misca bine.Eu sunt multumit de cum merge acum.
Multumim ca s-a rezolvat relativ repede.

Ma puteti ajuta sa imi spuneti de ce nu vad avatarele unor membri,nici chiar pe al meu?
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

romikele

Nu se vad avatarele si nici pozele sau fisierele atasate mai vechi deoarece directorul acestora e mult prea mare si n-am putut sa-l mut, urmeaza sa setez forumul sa le vada acolo unde sunt acum.
Nu am avut inca timp sa faca toate setarile necesare, dar imediat ce reusesc acest lucru se va putea observa.
Am reusit sa repar bibliografia, acum e la rand VIDEO..

MirceaCalin


romikele


Cipi

in sfarsit la normal :D multumesc!

Cris

,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

romikele

Se pare ca am reusit refacerea bazei de date - daca observati postari lipsa, nu ezitati sa semnalati problema! -
Acum se reataseaza fisierele lipsa.

In cazul in care nu regasiti incepand de maine o imagine(sau mai multe), am rugamintea sa o/le repostati.
Acum salvarea datelor se va face minim de doua ori pe saptamana pentru a evita situatii ca aceasta prin care am trecut, ca serverul sa corupa fisierele si sa nu se poata face restaurarea lor.

romikele

Trebuie sa mentionez profesionalismul deosebit al echipei tehnice de la Blue Pink si rabdarea deosebita pe care a avut-o adminul, dl. Cristi Seceleanu, cu ajutorul caruia am depistat toate problemele care afectau salvarea si intretinerea forumurilor.

Marele avantaj al gazduirii in RO este posibilitatea de dialog eficient "pe limba ta", fara translator si fara timpi de asteptare aberanti.

Din 2015 vom trece pe un cont platit, cu facilitati sporite.

:thanks: tuturor!!!

bucovineanu

Problema atasamentelor se va rezolva?

romikele

Acum se urca pe server, dar sunt multe si mari si va dura cateva ore.