Subventie pentru stupina bio.

Creat de bucovineanu, Noiembrie 15, 2008, 11:42:52 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Dumineca trecuta am fost la sedinta cercului apicol. S-a spus ca de subventia de 75 lei pe familia de albine aflata in exploatare bio pot beneficia toti apicultorii acreditati chiar daca au mai mult de 50 familii. Daca au mai putin de 50 familii primesc subventie pentr toate, iar daca au mai multe de 50 primesc pentru acest numar. Poate confirma cineva acest lucru?

balasbebe

Eu am nteles, ca nu este inca lege. Circula doar un zvon electoral.
S-a discutat si pe la "Biotera", la Cluj.

bucovineanu

Ba se aplica deja.Pana la inceputul lui decembrie trebuie depuse actele.

tica

actele se pot depune pana la 30.12.08pentru stupinele certificate bio,iar ptr. cei care sint in conversie se deconteaza 50% din costul inspectiei.

apilia

Citat din: bucovineanuDumineca trecuta am fost la sedinta cercului apicol. S-a spus ca de subventia de 75 lei pe familia de albine aflata in exploatare bio pot beneficia toti apicultorii acreditati chiar daca au mai mult de 50 familii. Daca au mai putin de 50 familii primesc subventie pentr toate, iar daca au mai multe de 50 primesc pentru acest numar. Poate confirma cineva acest lucru?
pot confirma acest lucru
eu am depus dosarul in noiembrie (din cate am inteles termenul s-a prelungit pana prin ianuarie) si sper ca in ianuarie sa primesc banii.
asa cum ati zis 75/fam (maxim 50 familii) si 50% din costurile inspectiei

milu56

Eu am inteles inca ceva,nu beneficiaza cei peste 50 de ani de subventii,nu stiu daca este adevarat.

milu56

O SA ISI FACA FIUL MEU O STUPINA ECOLOGICA IN ROMANIA
si atunci voi fi informat si eu.

milu56

Citat din: milu56 din Octombrie 21, 2009, 09:35:03 PM
O sa il ajut pe fiul meu sa isi faca stupi in Romania

bogdan moldovean

domnilor care sunt criteriiile principale ca sa avem o stupina BIO?vreau o lamurire de la cei care s au apucat intradevar de asemenea lucrare .Va rog sa mi raspundeti

milu56

Cred ca e nevoie de stupi puternici si sanatosi si despre BIO dupa.

Sabin Manolache

Stie cineva pana la ce data se pot depune cererile pt. subventie bio pentru 2011?
multumesc.
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

cipriene

pe langa data, unde se pot depune cereri pentru conversia stupinei conventionale in stupina bio?
multumesc.. ^:)^
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)