Tabebuia

Creat de dragos2006, Iulie 14, 2010, 12:23:59 AM

« precedentul - următorul »

soadi

 Nu vreau sa supar, dar la rezolutia asta, de 2000 si ceva/1800 aproape, acum am deschis poza si sper pe maine dimineata sa o pot viziona.
Romikele a dat un kit parca pe undeva ...IMAGE RESIZE...unde se pot micsora pozele inainte de a fi puse pe forum. Si de aici se poate descarca un kit :

http://download.kappa.ro/action__file/id__3422

O zi buna in continuare...

gheco

Pozele la jumatate rezolutie:
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Cred ca a aparut prima plantuta de tabebuia:
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

tu ai mana mai buna.
Mie mi-a iesit multa buruiana.

gheco

Citat din: AndreiRN din August 04, 2010, 08:02:52 AM
Mie mi-a iesit multa buruiana.

Foloseste pamant sterilizat. Nu pot sa rasara decat plante din semintele ce le-ai semanat. Se gaseste la raioanele de casa si gradina ale magazinelor.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

Asa este dar cand o sa ajung eu sa cumpar pamant la kg ..... inseamna ca ma da banii afara din casa.

gheco

Din pacate nu a mai rasarit nici o plantuta si nici cea care a scos capul nu are o evolutie spectaculoasa. Daor 1 cm s-a ridicat de la pamant. O voi ingriji cu atentie, iar peste 2 saptamani voi semana altceva in paharele.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Citat din: AndreiRN din August 04, 2010, 07:14:07 PM
Asa este dar cand o sa ajung eu sa cumpar pamant la kg ..... inseamna ca ma da banii afara din casa.

Chiar asa este de scump pamantul american. Ce-am folosit eu nu a costat mai mult de 2$ si stiu ca nu poate rasari decat ce am semanat.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

prisecarul

Citat din: AndreiRN din August 04, 2010, 07:14:07 PM
Asa este dar cand o sa ajung eu sa cumpar pamant la kg ..... inseamna ca ma da banii afara din casa.
inchide usa si nu te vor mai da banii afara din casa! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
vei iesi tu singur! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Citat din: gheco din August 20, 2010, 08:51:21 PM
Citat din: AndreiRN din August 04, 2010, 07:14:07 PM
Asa este dar cand o sa ajung eu sa cumpar pamant la kg ..... inseamna ca ma da banii afara din casa.

Chiar asa este de scump pamantul american. Ce-am folosit eu nu a costat mai mult de 2$ si stiu ca nu poate rasari decat ce am semanat.
Doar ideea ca iau pamant la kg mi se pare ..... civilizata.  :hi:

prisecarul

Citat din: AndreiRN din August 20, 2010, 10:01:05 PM
Citat din: gheco din August 20, 2010, 08:51:21 PM
Citat din: AndreiRN din August 04, 2010, 07:14:07 PM
Asa este dar cand o sa ajung eu sa cumpar pamant la kg ..... inseamna ca ma da banii afara din casa.

Chiar asa este de scump pamantul american. Ce-am folosit eu nu a costat mai mult de 2$ si stiu ca nu poate rasari decat ce am semanat.
Doar ideea ca iau pamant la kg mi se pare ..... civilizata.  :hi:
civilizatie cu arma in cumpanire si tancuri pe trotuare! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Da, candva asa a fost si imi aduc aminte din adolescenta cand se defila cu tancurile.
Oricum asa arata tabebuia inflorita pe strada.

stefan1

  Dar unde-s albinele, ca nu le vad?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Da, in poza nici eu nu le vad.
Am stat sub el si am privit si albinele intrau adanc in floare care este mare de intra 10 albine si se intorceau zambind.
:rotfl: :rotfl:

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)