PNA 2014-2016

Creat de costelinni, Noiembrie 22, 2012, 10:58:55 AM

« precedentul - următorul »

albinasebes

Nu face bine nimanui sa ajungem la controverse pe subiecte ce ne intereseaza pe toti, e bine sa ne mai ingaduim si sa devenim constructivi in ce facem. Multumesc pt raspunsuri si pt intelegere. Suntem o familie, vreau sa cred, aici pe forum si ar trebui sa ne comportam ca atare. E totusi f bine ca avem aceleasi preocupari si din discutii aflam multe.
sanatate
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

mph

Nenea Romikele...ai luat-o razna cu dictatura.......:):):)......daca apare unul care greseste nu-l impuscam...ii explicam unde greseste:):):)
Pana una alta......cu toate ca te apreciez pentru munca depusa aici si pentru tot ajutorul primit de cate ori am avut o nelamurire vreau sa-ti spun ca ai sarit calul jignind un membru al forumului care din cate citesc aici s-a comportat decent. Din postura de moderator si privind la varsta celor care posteaza, intelepciunea ar trebui sa fie aratata prioritat de cel care este mai in varsta:)

Opriti razboiul!   :))::))::))

romikele

Habar n-ai ce spui.
Dupa ce a primit explicatii a trecut la jigniri directe.
Cine intra in casa cuiva respecta regulile gazdei, nu impune propriile reguli. Asta e valabil pentru oricine.

dodo79

Citat din: romikele din Aprilie 16, 2014, 01:29:17 PM
Habar n-ai ce spui.
Dupa ce a primit explicatii a trecut la jigniri directe.
Cine intra in casa cuiva respecta regulile gazdei, nu impune propriile reguli. Asta e valabil pentru oricine.
baiatul stia ce zice.poate limbajul nu a fost cat se poate de bun din nici o parte.sau spus mai multe in injuraturi pe alte topice si nu sa banat nimik.
interesu poarta fesu
folosind o vorba de a unui prieten de al meu STIMA SI RESPECT.

mph

Citat din: romikele din Aprilie 16, 2014, 01:29:17 PM
Habar n-ai ce spui.
Dupa ce a primit explicatii a trecut la jigniri directe.
Cine intra in casa cuiva respecta regulile gazdei, nu impune propriile reguli. Asta e valabil pentru oricine.

am citit postarile
a gresit oarecum in limbaj insa nu a jignit. Hai sa tinem cont de varsta lui.

Considera ca sunt eu administrator si aveti amandoi cate un avertisment.........asta ca sa fie judecata dreapta::))

Sa nu aud comentarii de la niciunul pentru ca primiti amenda pentru sfidarea Inaltei Curti ::))::))::))


romikele

Normal ca nu, m-a jignit pe mine, nu pe tine  :smile:
Si ma rog ce-l freaca grija de interesele mele? Sau pe altul?
Cine n-are incredere in veridicitatea informatiilor pe care le postez, n-are decet sa le caute prin alte parti. Internetul e mare... dar sa nu debiteze tampenii. Altii ar putea sa le citeasca si sa le ia de bune.
Ai un avertisment!  :rotfl:

D006

Respectiva persoana a postat aici doar sa tulbure apele . Nu a venit cu nimic constructiv , a venit doar cu placa de la acar.

mph

asa zgarcit esti Mare Veteran!?!?
........da-mi doua av si facem pace!!!!!!

Poate ca ai dreptate Dragos......eu sunt pentru folosirea cuvintelor frumoase.
Cei din ACAR sunt si ei apicultori.......hai sa folosim argumentele si sa construim chiar daca nu ne convine punctul de vedere al celuilalt.
Daca cineva foloseste o expresie nepotrivita hai sa-i explicam unde a gresit.
Sau ...poate ca sunt eu prea pacifist:):):)....ma rog......probabil stiti voi mai bine ce si cum:)   

romikele

Pacifistule, nu te mai lega de cuvinte ca scaiul de coada oii... unele cuvinte sunt simple figuri de stil  :razz:  :hi:

ionel07196555

Pe linga discutia de mai sus...
In aceasta seara in emisiune la  M. DINESCU pe TVR 2 un invitat a pus pe masa cum se acorda suventia la BOVINE :
pina acum se primea aceeas subventie si vaca care producea 2 000 L pe an cu cea care producea 10 000 asa sa exprimat
de anu acesta subventia pe cap de vita e in functie de ce se preda adica acte
Omu zice ca sint foarte multumiti cei ce fac productie

D006

cea mai mare prostie , eu daca cresc vaci de carne nu primesc nici un leu subventie . E corect ?

vranceanul

Nu va mai luati dupa 'papagalul mincinos' numit M. Dinescu, habar nu are ce spune. Suventia la bovine se da in functie de numarul lor ( de la minim 3 in productie, lapte sau carne).
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

ionel07196555

Citat din: dragos2006 din Aprilie 17, 2014, 12:05:00 AM
cea mai mare prostie , eu daca cresc vaci de carne nu primesc nici un leu subventie . E corect ?
Revin cu o precizare cu toate ca nu are legatura cu albina
Spusele unui producator pe alt post:
1 000 litri lapte vinduti cu acte  920 ron subventie
A zis si de Kg de carne dar nu am retinut
Sa nu se inteleaga ca as avea ceva cu cineva , sincer si eu as vrea sa prezint la un control
200 de cuti cu trei MUSTE si sa primesc ce se da de la stat.
Spuneti ca nu ar fi asa  REALITATEA DIN TEREN ??????
Domnule Gavrila va stiam un om informat  .
Dupa numarul postarilor , sinteti si un potential formator de opinie .
Sint convins ca situatia se va redresa cum sa intinplat in scurt timp si cu alte probleme.
SA auzim numai de bine .

romikele

Pentru cei foarte bine informati, dar care nu dau exemple ci doar vorbe in vant, din acest an nu mai conteaza cate cutii ai cu cate muste, ci cata productie ai obtinut cu acele familii.
Daca tu cu trei muste faci tone de miere, atunci meriti premiul nobel pentru apicultura!  =))

adrian.g.

Nu am jignit pe nimeni si toate postarile mele au fost constructive. Am vrut sa-l ajut pe albinasebes, care a intrebat daca poate accesa pna-ul. Multumesc celor care au inteles ca nu am cautat cearta si spre a dovedi acest lucru ,nu voi mai posta pe acest forum. UN PASTE FERICIT.