Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

G. Iulian


G. Iulian

O carte despre albine in engleza:

G. Iulian

Prognoza meteo martie 2016:

xvader

tot dupa accuweather ma iau si eu, dar cateodata o dau de gard rau de tot cu prognoza...o data eram la stupi si ei prognozau 28 grade si soare, iar la fata locului ploua cu fulgere si tunete si erau in jur de 19 - 20 grade

bucovineanu

Nici o prognoza pe o perioada mai mare de o saptamana nu se adevereste decat foarte rar. Pe situl de mai sus, pentru zona mea, arata ninsoare pana la mijlocul lui aprilie. Ori nu am avut zapada  si nici macar ploaie decat foarte putina toata iarna de pana acum. S-o fi mutat iarna in martie si aprilie?  :uimit: Ce am scris mai sus vazusem ieri. Astazi vad ca au mai modificat pentru aprilie.

G. Iulian

Si eu iau prognoza informativ, este prea mare perioada.
Am mai lucrat cate ceva: caturi si rame :

G. Iulian

Mi-am luat si un ajutor, preventiv, de la un amic care lucreaza in combinatul siderurgic.

G. Iulian

Si o poza cu subinteles:

G. Iulian

Azi in oras:

G. Iulian

Ultimile achiziții:

G. Iulian

#745
 Polen:

ciucur

Citat din: G. Iulian din Martie 04, 2016, 06:17:48 AM

Am mai lucrat cate ceva: caturi si rame :

Ce vopsea ati folosit?
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

G. Iulian

De data asta am folosit oscar, iar pentru galben am folosit kober.

G. Iulian

O poza cu o parte din corpurile pregatite de revizia de primavara. Jos corpuri 10 rame 1/1, urmeaza caturi de 1/2 10 rame, mai sus corpuri de 8 rame 1/1 - folosite ca etaje pentru layens sau cate doua pentru ce doi orizontali ai mei sau individual si deasupra roinite 4 in 1 doar corpul:

G. Iulian

#749
O poza cu cutia de vopsea. Eu am luat din Dedeman, au o paleta destul de variata, numai ca sunt cutii de 0,600 si costa 20 lei.