Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

bio

Citat din: G. Iulian din Ianuarie 06, 2016, 02:06:10 PM
Si Bio, nu ma domni ca nu e cazul, sunt Iulian din Galati, am stat de vorba si la telefon de cateva ori.  :hi:

da..da...esti contzaran de al meu..

G. Iulian


G. Iulian

Si poze de prin stupina:

G. Iulian

 :hi:

mape 48-petru manea

Pune bucati de polistiren in lighianul cu apa de la adapator  :nod: :hi:

G. Iulian

Am sa pun, dar de obicei ele se alimenteaza pe scandura pe unde curge apa. Am dat proteina la tava cum mi-ati spus, nu imediat dar dupa au venit in numar mare la tava.  :hi:  :hi:  :hi:

G. Iulian

Stupul din imagine este media familiilor de anul trecut, roii au in general o rama mai putin sau chiar doua, depinde cum i-am strans. Am si doua roiuri stranse pe 3 rame.

G. Iulian


albinasebes

credeam ca numai la mine imprastie faina, fac ventilatie serioasa acolo
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

MirceaCalin


G. Iulian

Amestec de faina soia 1kg, drojdie de bere 1 kg si lapte praf 1 kg, atât. Ieri nu s-a apropiat prea mult de tavi dar azi au golit tot, a fost si mai cald. Mulțumesc nea Petrică!

mape 48-petru manea

Cand nu ai polen in natura este buna metoda ----cand aduc deja polen nici nu se mai uita la inlocuitorii pe care ii dam  :hi:

MirceaCalin

Citat din: G. Iulian din Februarie 16, 2016, 08:52:41 PM
Amestec de faina soia 1kg, drojdie de bere 1 kg si lapte praf 1 kg...

Doar drojdie ar lua ? Sau trebuie amestecate toate cele trei ingrediente ?
Îmi spunea cineva că drojdia singură nu o consumă...

mape 48-petru manea

Pune putina intr-o tava si o sa afli ---eu cred ca o ia ----cu ani in urma am vazut albine care carau si fraf de lemn ,rumegus

G. Iulian

Incet primavara isi arata florile: