Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Din ce material sunt roiurile?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

G. Iulian

Lingustica si buckfast dar si cateva carpatine. Merge si cu catpatina, am incercat eu si daca dai sirop se fac cum arata el in filme.

dan sebastian

Mă interesa dacă e din blană sau poliuretan rigid. Eventual cine le produce. Mulțumesc !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

SPYKAL


G. Iulian

Citat din: dan sebastian din August 30, 2015, 02:33:37 PM
Mă interesa dacă e din blană sau poliuretan rigid. Eventual cine le produce. Mulțumesc !
El ii spune polistirol- este facut din polistiren turnat dintr-o bucata + capac.


G. Iulian

Eu le am din blana fata-spate si osb lateral+fund AV dar le-am pus la umbra unui visin si nu au avut treaba cu caldura.   :hi:

G. Iulian


roi_ag

De ce nu pui caturile goale sub cele pline , deasupra cuibului ?
Cate serii de matci imperechezi in nuclee intr-un an ?
Ai matci ,ai familii, dar ai si clima !
La salcamul 3 anul asta ,dupa 2 zile pe noaua locatie spuneam ca daca mai tine vremea 3 zile
imi umple 2 caturi full, dar seara a ploat , a cazut culesul si salcamul era la 50% .
Rame din acelea cu puiet si chiar matci mai gasesti si prin Romania !

G. Iulian

roi_ag nu sunt eu cel din filme, este un roman ce lucreaza in Italia si cu acordul lui am publicat filmele pe forum.




G. Iulian

Acesta este ultimul film deocamdata. Filmele se vor prezentarea unui mod de lucru, de aceea am trecut eu datele cand au fost facute. Dragos nu doreste sa se certe cu nimeni si nici sa puna pe cineva sa faca ca el. Daca vi se pare ca se lauda eu zic ca are cu ce. Clima il ajuta dar fiind in nordul Italiei nu este mare diferenta fata de ce este in tara - nici iarna nici vara.

Eu am publicat aceste filme pentru ca am aplicat metoda lui la format roiuri si am avut rezultate foarte bune - eu am cumparat matcile de la un crescator din tara si sunt carpatine. Daca va ajuta cu ceva ok, daca nu, nu va intra nimeni in polemica cu cei ce vedeti aceste filme.  :hi:  :hi:  :hi: