Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

bismark

   Hai, NOROC, tu cu hidromel eu cu buturuga. Arata frumios dar parca inca e tulburel, vezi nu bea prea mult. =)) Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

Nu s-a limpezit inca, peste 3 saptamani este numai bun, cand tai porcul  :rotfl:

G. Iulian

Azi am fost sa vad cat a nins ieri la stupi:

G. Iulian

si

G. Iulian

Azi ninge iar si se pare ca se va asterne mai multa zapada noaptea asta.  :hi:

MirceaCalin

Întrebare: curăţaţi scândurile urdinişurilor ?

G. Iulian

Da, au fost curatate dupa  ce am facut pozele. Oricum am fundurile AV nu ar fi o problema daca nu ar fi curatate, acum a nins iar si iar trebuie curatate :)

Marius-ursulakhe

Gheorghevici Iulian  in primul si primul rand as dori sa te salut  :hi: si sa iti doresc o iernare usoara iar in al doilea rand te-as sfatuii sa nu mai scureti scandurelele de la urdinis mai ales ca tu iernezi stil clopotsi au aer bogat

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Marius-ursulakhe

L-am sfatuit acest lucru pt ca ar trebui ca noi toti sa incercam cat mai mult sa evitam sa creem zgomote care zic eu ca afecteaza iernarea albinelor

dan sebastian

Cand ploua pe capace le deranjeaza mult mai rau. Nu cred ca 1 minut in care dai jos zapada e atat de daunator.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dorindafi

Citat din: dan sebastian din Noiembrie 30, 2014, 12:46:48 PM
Cand ploua pe capace le deranjeaza mult mai rau. Nu cred ca 1 minut in care dai jos zapada e atat de daunator.
nu ca ne cunoashtem noi doi, dar sunt deacord cu tine   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

G. Iulian

Nu a durat nici cateva secunde la un stup sa curat urdinisurile.  Deci zic ca nu a fost mare deranj. Oricum multumesc Marius de buna ta intentie. Unde sunt stupii nu sunt stresati de nimic, deocamdata, doar gerul cand o fi dar au hrana destula.

G. Iulian

Azi am facut un control de rutina si toti sunt la datorie. Nici vorbă de zbor de curăţire - ceaţă toată ziua.

G. Iulian

Am avut in sfârșit zbor de curãțire, trei zile la rând. De mâine vine iar zãpada.