Stupii mei.

Creat de G. Iulian, Decembrie 15, 2012, 06:58:38 PM

« precedentul - următorul »

G. Iulian

Am găsit un filmulet, nu stiu daca a mai fost postat:

Bienen und Blumen


G. Iulian


G. Iulian


SPYKAL

 =D> =D> =D> =D> =D> =D>  :bravo: frumos dar....... vine, vine primavaraaaaaa  :yes: :yes: :yes: abia astept sa le simt bazaitul pe la.....mustati :D :D :P :P Mi-am luat "doza" pe anul asta sau mai bine spus....mi-au facut "botezul"  :D :D :D Dupa targul de la Galati poate reusim sa il vizitam pe d-l Gica (Bismark). Ce zici? Stima si respect!!!

bismark

   Dragi vecini, voi vreti sa mergeti la tirg fara mine....? nu se poate macar aici aproape vreau sa fiu si eu prezent macar ca spectator sau cumparator.Asa ca dati o sirma cu citeva zile inainte unde si cum sa ajung. ^:)^ ^:)^Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

Vineri a fost timp frumos la Galați dar din păcate am fost plecat din localitate, sâmbătă a fost cald dar a bătut vântul, dar totuși am dat câte o turtă proteică la toți dar nu am umblat în ei, am amânat revizia de primăvară până pe marți când se anunță timp bun. Poze din stupină două, măcar albinele zboară în sfârșit.
Activitate în stupină: încheiat și dat cu ulei de in 11 corpuri 10 rame și 4 corpuri layens 12 rame.
:hi:  :hi:  :hi:

G. Iulian

Marți am făcut revizia de primăvară , în sfârșit. Toate reginele la datorie, au început ponta. Rezerve de miere au toti, cel mai multe rezerve le au cei doi Layenși.
Azi am dat câte o turtă proteică, home made, ultima din primăvara asta - zarzărul stă să înflorească, am băgat și hrănitoarele și am început stimularea cu sirop deocamdată 250 ml - sirop 1/1 + apicomplex + startovit + nosestat + zer.
A fost o dimineață frumoasă, doar eu și albinele  :) , așteptam acest lucru din noiembrie anul trecut.
Mâine primul tratament cu varachet, până se extinde puietul.
Primăvara a sosit în sfârșit și în estul țării.  :hi:  :hi:  :hi:

Marius-ursulakhe

Iulian  :hi: ma bucur pt voi ca a venit vremea buna si la voi ca la noi in zona incepe prunul ciresul porumbarul etc sa infloreasca

G. Iulian

Mulțumesc Ursulakhe! Vă prindem încet încet din urmă. Un an bun tuturor, butoaie pline și albine sănătoase la toți.

G. Iulian

Poze cu ajutoarele mele și lăzile vopsite.  :hi:
Poze din mai multe unghiuri că îmi sunt dragi. :)

G. Iulian

Ce ar fi dacă toți am avea prețul ăsta la mierea de salcâm? Se întâmplă în România  :rotfl:

bee_lover

Sa-ti traiasca ajutoarele si miere multa!  :hi:

G. Iulian


fiug1970

tabla pe care se sprijina ramele..e destul de pacatoasa la ora de curatat propolisul...am simtit/o ieri când am curatat stupii vechi...
sa/ti traiasca ajutoarele si sa te ajute in continuare!!!
o intrebare:ai stimulat inainte...sau dupa....? :) :)(ajutoarele..zic...) :wink2: :wink2: