Panza de circular cu pastile Widia

Creat de Alutus, Decembrie 29, 2014, 12:52:10 PM

« precedentul - următorul »

mosunick

Am numai o panza Makita, (restul is alte marci) pe un retezator din asta

//http://www.amazon.com/Makita-LS1040-10-Inch-Compound-Miter/dp/B0000223I4

Daca mi-as permite, numai de la ei as folosi scule.

Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

Alutus

Am cumparat Pilana, fara placute. Calitatea taieturii este exceptionala.
Sa nu uiti Darie!

elvis

am auzit si eu de pilana dar nu am gasit cu diametru interior de 30...tu ai gasit?
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

Alutus

Eu am cumparat panze cu d=185, 100 de dinti, g=1.4 si d inter=20. Sunt si mai mari cu d inter=25. Vezi sit Pilana
Sa nu uiti Darie!

apivasmob

Citat din: elvis din Ianuarie 13, 2015, 08:38:55 AM
am auzit si eu de pilana dar nu am gasit cu diametru interior de 30...tu ai gasit?
Te intereseaza? Pilana cu 30la interior ? D exterior si Z=?
Sanatate tuturor apicultorilor

mosunick

Citat din: Alutus din Ianuarie 13, 2015, 04:00:00 PM
Eu am cumparat panze cu d=185, 100 de dinti, g=1.4 si d inter=20. Sunt si mai mari cu d inter=25. Vezi sit Pilana
Nu-s prea subtiri? Sunt destul de rigide ca sa ai o taietura dreapta pe lungime mai mare?
Danke!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Alutus

Cu ceaprazul original ajung la cca 2 mm. Nu au deloc  bataie laterala. Fata de cele pe care le-am folosit pana acum si care fac un zgomot mare la mers in gol, P susura, iar cant taie, canta. Laser!
Sa nu uiti Darie!

danny_api

pe www.sculesiechipamente.ro
gasesti panze pilana neplacate cu vidia
am luat si eu sunt ok