faguri Apisrom

Creat de dragos2006, Ianuarie 27, 2009, 11:06:55 AM

« precedentul - următorul »

REGALIAN

Am avut rezerve in a posta pareri privitoare la calitatea fagurilor produsi de Apisrom, rezerve venite din dorinta de a "testa" in propria-mi stupina fagurii cumparati, cu atat mai mult cu cat Apisrom este a treia firma de la care achizitionez faguri.
   Nedorind sa comentez calitatea fagurilor cumparati de la primele firme, pot afirma ca sunt foarte multumit de calitatea fagurilor produsi de Apisrom.Atata timp cat ramele  puse cu fagurii respectivi erau cladite si in celulele din ei am gasit ouat a treia zi de la introducerea in stupi, sunt multumit.
   Rog astfel sa-mi trimiteti la adresa cunoscuta inca 10 kg. faguri rama normala(1/1).
   Prezenta postare poate fi considerata comanda ferma.
   Va multumesc.

milu56

Citat din: rascanuBuna ziua.

Doresc sa va prezint fagurii facuti de APISROM Vaslui.

Ca materie prima se foloseste doar ceara 100% naturala.
Apisrom are propriul laborator in care materia prima se analizeaza in vederea eliminarii produselor contrafacute (cerii, in acest caz).
Pe scurt prezint procesul de fabricatie: dupa calificarea cerii in laborator, aceasta se sparge in bucati mai mici pentru a facilita topirea mai usoara si se introduce in tancul de topire. In acest tanc au loc urmatoarele operatii: topire, sterilizare si decantarea microimpuritatilor. In pozele si filmul pe care le voi atasa se poate vedea produsul finit si o parte din procesul de productie.

As vrea sa pun in valoare calitatea superioara; asa cum se poate vedea fagurii produsi de apisrom sunt flexibili, 10 foi/Kg (nici grosi dar nici subtiri).

www.apisrom.ro  -- aici sunt date de contact.
pret: 35 ron/kg sau 5 ron manopera (ceara la schimb si 5% scazamantul impuritatilor).
ambalarea se face in cutii de carton de 5 Kg pt fagurii cu dimensiunile 415 X 260 (intreg) si 4 Kg faguri treisferturi (415 X 200).
Apisrom poate onora comenzi speciale cum ar fi faguri BIO, sau orice alta dimensiune dorita.

Sunt la dispozitia Dvs pt orice fel de intrebari.
Ce pret au fagurii ecologici?
as dori poze cu aspectul acestor faguri,chiar si ambalati in pachete de 5 kg.
       multumesc!

crisbee

multumesc apisrom pentru sereozitatea si promtitudinea cu care raspundeti comenzilor.am comandat 5kg de fagure artificial si in 24 de ore deja il aveam.a ajuns de la vaslui la suceava intact si am dat la cladit.vreau sa spun ca am ramas surprins de rapiditatea cu care cladesc.am intr-un stup fagure artificial de la alta firma(nu mai conteaza care oricum) pus de o saptamana cladit aproape pe jumatate iar fagurele apisrom l-am pus de ieri la amiaza si azi era deja mai bine de jumatate cladit.cules in zona nu prea este iar azi a plouat toata ziua.la amiaza am prins un pic de vreme si am aruncat o privire. oricum sunt multumit si sper ca vom mai colabora.multumesc si spor la treaba in continuare :nod:  :hi:

D006

Eu am ajuns de bag cate un cat intreg cu faguri artificiali de la Apisrom si sunt crescuti.  Hai sa spunem adevarul :  fagurii de la Apisrom sunt din ceara naturala 100% pe cand cei de la marele producator au in jur de  40% parafina  , asta va spun pt. ca am dat un fagure la laborator si de acolo am primit rezultatul.

crisbee

oricum fagurii apisrom sunt buni. i-am testat in stupii mei si am ramas placut surprins.toata lauda pentru apisrom(calitate, pret, promtitudine si sereozitate) :wink:

stefan1

Noi putem promova calitatea, daca postarile noastre sunt sincere. Mai urmeaza si ca furnizorii de astfel de produse sa ramana la aceeasi seriozitate si cand vor fi mai cunoscuti si mai solicitati.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Citat din: stefan1Noi putem promova calitatea, daca postarile noastre sunt sincere. Mai urmeaza si ca furnizorii de astfel de produse sa ramana la aceeasi seriozitate si cand vor fi mai cunoscuti si mai solicitati.
domnule stefan,
va pun la dispozitie cativa faguri (5 foi sa zicem), cu conditia sa filmati si sa postati evolutia la 24 de ore si 48 de ore.
pt expediere va rog sa trimitei adresa dvs si un nr de telefon. va multumesc.
acest experiment il fac o singura data pe cheltuiala mea. (nu pot face acest lucru cu toti apicultorii din romania..)
pentru cei ce au nevoie de confirmarea calitatii fagurilor produsi de APISROM rog vasluienii si iesenii (aici am vandut cantitati insemnate, dar fagurii Apisrom au ajuns de la Calarasi la granita cu Ucraina (de la Radauti cca 40 km)) sa posteze parerile lor sincere si obiective.

stefan1

D-le Rascanu
Multumesc frumos pentru oferta, dar din pacate sunt prea departe de Vaslui. Cred ca ajung aprecierile stuparilor din zona. Eu apreciez promptitudinea cu care raspundeti la intrebarile si nedumeririle potentialilor cumparatori. Eventual pot da o sugestie filialei locale ACA sa ia in considerare o colaborare.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Citat din: stefan1D-le Rascanu
Multumesc frumos pentru oferta, dar din pacate sunt prea departe de Vaslui. Cred ca ajung aprecierile stuparilor din zona. Eu apreciez promptitudinea cu care raspundeti la intrebarile si nedumeririle potentialilor cumparatori. Eventual pot da o sugestie filialei locale ACA sa ia in considerare o colaborare.
Va multumesc si eu pentru raspunsul dumneavoastra.
sa stiti ca un apicultor din Oradea (bihor) a solicitat faguri de la noi si i-au fost livrati. vreau sa zic ca nu exista distanta mari. lucram cu firme de curierat rapid si in maxim 24  de ore apicultorii primesc marfa ceruta.
Firma APISROM isi propune colaborari fructuase de ambele parti, pe termen lung.
luam in cosiderare orice sugestie din partea apicultorilor seriosi (idei bune sau sugestii intemeiate). Avem solicitari pe diverse dimensiuni (asta inseamna abatere de la standard). de exemplu unii apicultori doresc sa facem faguri de 410mm in loc de 415, astfel incat foaia de fagure sa fie simplu asezata pe sarma si sa nu fie nevoie de mici ajustari consumatoare de timp.
cules din plin!

valter

Incercam sa gasesc un topic care sa-i determine pe vasluieni sa nu-si modifice obiceiul, dar continuarea discutiilor anterioare suplineste alt topic cu titlul'' gandire si utilaje nemtesti la preturi romanesti''.
Adicatelea; la sfatul domnului doctor veterinar Nicula, la indrumare lui dragos 2006 am manipulat ciara proprie spre masinile celor de la APISROM Vaslui.
Toata lauda asupra corectitudinii si calitatii fagurilor rezultati din ceara proprie ''valter'', necombinata, nepoluata.
Urmeaza teztul cresterii si ulterior laudele finale.
Pretul prelucrarii, de departe, de neglijat pentru un apicultor adevarat.
Aisrom poate determine un salt calitativ in productia de faguri, trebuie solicitati si sprijiniti.
Moldoveni de-ai mei frate.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

lucian avram

anul asta am lucrat numai cu faguri de la apisrom sunt cei mai buni faguri cu care am lucrat vreodata , intradevar sunt naturali , bravo lor , sa o tineti tot asa ! :hi:  :hi:  :hi:

pistol28

Domnule RASCANU
exista posibilitatea de a da ceara si a lua faguri?
aveti punct de vanzare in BUCURESTI?
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

D006

Citat din: pistol28Domnule RASCANU
exista posibilitatea de a da ceara si a lua faguri?
aveti punct de vanzare in BUCURESTI?
desigur.
la maxin 2 saptamani vin in bucuresti. schimbam numerele de telefon si stabilim o intalnire.

N A MARIN

Domnu RASCANU ,veniti maine la SLOBOZIA ?
Si m-ar interesa ,daca aveti bunavointa , CARE ESTE DIMENSIUNEA CELULEI,eventual daca lucrati mai multe dimensiuni ?
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

albine

Domnule Rascanu cand gasim la Barlad faguri cu ceara la schimb ?Cu stima .
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.