rugaminte

Creat de dragos2006, Ianuarie 05, 2008, 04:42:42 PM

« precedentul - următorul »

D006

am o rugaminte catre cei care detin revistele "romania apicola" nr. 5-12 din 1996, daca ma pot ajuta cu scanarea unui articol.
multumesc anticipat celor care ma pot ajuta.

echo

vad ca nu v-a raspuns nimeni pana acum Domnule Cristi...
Daca aveti drum pe la Bucuresti, incercati la Biblioteca Nationala, ei ar trebui sa o aiba... pierdeti putin timp, e adevarat, dar daca articolul merita si nu aveti de unde face rost de al altminteri....
Tel: 0312263853

gore

Am scanat 347 pagini din Tratatul d-lui Hristea, editia veche în coperti de piele, şi 114 pagini din revistele de apicultura a anilor 57-66. Acum trebuie sa le transfer din PDF in DOC/WORD.Foarte interesant.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

Nu ni le dai si noua?
De ce vrei sa le convertesti in format *.doc?
Pot fi citite foarte bine in format *.pdf.

gore

Ce daţi la schimb?, am pierdut ceva vreme şi energie. Rectific, revistele majoritatea sunt din anul 1981,1982, doua sunt din 65-66.În format doc. pot fi modificate.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

PricopArthur

Dau ABC ul lui Hristea. Ambele volume, mai putin cateva pagini pe care le-am salvat pe o discheta si nu le mai am din plante melifere.
Miere multă şi inimă curată!

D006

Citat din: PricopArthurDau ABC ul lui Hristea. Ambele volume, mai putin cateva pagini pe care le-am salvat pe o discheta si nu le mai am din plante melifere.
salut scuze pentru deranj sunt un incepator din craiova si las vrea si eu dacase poate id stanmihaiflorin multumesc anticipat
:hi:  :sad:  :sad:  :hi:

PricopArthur

Citat din: florin1978
Citat din: PricopArthurDau ABC ul lui Hristea. Ambele volume, mai putin cateva pagini pe care le-am salvat pe o discheta si nu le mai am din plante melifere.
salut scuze pentru deranj sunt un incepator din craiova si las vrea si eu dacase poate id stanmihaiflorin multumesc anticipat
:hi:  :sad:  :sad:  :hi:
Trimite-mi adresa de mail si e rezolvata. Daca ajung vreodata prin Craiova si ne intalnim in vreo crasma, dai o bere.
Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu.
Miere multă şi inimă curată!

dumi44

Domnule Pricop, ofer si eu o palinca de Bihor (in mai la Constanta ,deci pe credit) pentru ABC.Ma puteti ajuta ?
  Multumesc.

PricopArthur

Citat din: dumi44Domnule Pricop, ofer si eu o palinca de Bihor (in mai la Constanta ,deci pe credit) pentru ABC.Ma puteti ajuta ?
  Multumesc.
Cu cea mai mare placere. Dar pana atunci, vorbeste cu admin. I l-am dat si lui cu rugamintea sa il dea tuturor celor care il vor.
Miere multă şi inimă curată!

bee_lover

I-am trimis azi adresa in mesaj privat :wink:

PricopArthur

Citat din: bee_loverI-am trimis azi adresa in mesaj privat :wink:
Multumesc bee_lover.
Miere multă şi inimă curată!

bee_lover

Oircand, cu placere!

dumi44

Multumesc domnilor,am reusit.
Domnule Pricop,promisiunea facuta ramane valabila.Daca o sa am posibilitatea ma achit de ea inainte de mai 2009.
  Pana atunci ,multumesc.

PricopArthur

Citat din: dumi44Multumesc domnilor,am reusit.
Domnule Pricop,promisiunea facuta ramane valabila.Daca o sa am posibilitatea ma achit de ea inainte de mai 2009.
  Pana atunci ,multumesc.
De la o palinca nu ma dau inapoi! Multumesc. Jumate trebuie sa ii dau si lui bee_lover ca a facut serviciile de distributie a lucrarii.
Miere multă şi inimă curată!