Ziua Apicultorului Ramnicean 2010

Creat de apispuisoru, Noiembrie 03, 2010, 05:13:37 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Citat din: Ursul circotas din Decembrie 02, 2010, 05:45:38 PM
Masa suedeza inbelsugate cu bucate imparetesti. Formatii profesioniste de muzica populara ,usoara si de opereta cu solisti de marca, majorete , animatoare toate au fost platite de DL. DRAGOS 2006 din buzunarul propriu . II multumim pentru ospitalitate. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Asta e masa de  BLAJ si programul la fel. Sponzorizarea lui DRAGOS 2006 este o mare ABUREALA!!!

apisrom

Da. Ar fi trebuit sa vin cu TIR-ul. Ramnicenii vor gasi in continuare faguri la Dan Puisoru, buzoienii la Dl Prahoveanu,
Pentru domnii din Slobozia, vin la ei la targ si ma gandesc si la ceilalti apicultori care vor sa cumpere faguri de calitate.

gheco

Citat din: Batrinul din Decembrie 03, 2010, 09:25:13 AM
Citat din: Ursul circotas din Decembrie 02, 2010, 05:45:38 PM
Masa suedeza inbelsugate cu bucate imparetesti. Formatii profesioniste de muzica populara ,usoara si de opereta cu solisti de marca, majorete , animatoare toate au fost platite de DL. DRAGOS 2006 din buzunarul propriu . II multumim pentru ospitalitate. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Asta e masa de  BLAJ si programul la fel. Sponzorizarea lui DRAGOS 2006 este o mare ABUREALA!!!
Nu stiu cine, ce si cat a platit (sponsorizat).
Personal m-am simtit foarte bine la Ramnicu Sarat, iar atunci cand am cerut chelnerului nota de plata am primit replica "Este achitat."
Organizatorii nu au reusit sa opreasca ninsoarea, nu au obligat firmele cu utilaje sa-si expuna marfa in restaurant (sala de la etaj), au redus temperatura in exterior la -2 grade si alte mici neajunsuri. Pe viitor cred ca vor rezolva si aceste probleme.
La targul de la Campina a fost cam aceeasi situatie. M-am simtit foarte bine si acolo. Nu am cautat nod in papura organizatorilor pentru ca nu am capacitatea sa organizez o asemenea manifestare. Am toata stima pentru cei care dau prilejul apicultorilor sa se intalneasca.
Te simti bine la o asemenea manifestare in functie de ce iti propui sa realizezi: unii vor sa-si vanda marfa si o fac, unii vor sa cunoasca alti stupari, sa se informeze, sa transmita informatii, unii sa-si cumpere utilaje, materiale si produse apicole, etc.
Cei care sunt carcotasi pot sa participe sau sa nu participe. Au libertatea de a alege. Dar sa "carcoteasca" fara a participa nu cred ca este corect.
Astept cu nerabdare si alte targuri si sper sa am posibilitatea sa fiu prezent.
Toate bune si o iernare cat mai usoara.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006


ccc


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

albine

ABUREALA!!!   Eu nu am inteles ,a fost abureala sau nu fost?
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

D006

  A venit doar cu o tona de faguri care s-au dat in coada . Daca au venit 20 de oameni cu cate 50 kg. de ceara a durat fix o ora sa termine marfa. La fel a patit rascanu si la Campina unde la ora 10 dimineata nu mai avea ce vinde . Marfa buna este foarte cautata , nu va place apelati la aca.

D006

Citat din: dragos2006 din Decembrie 04, 2010, 05:03:49 PM
Marfa buna este foarte cautata.
Un MARE adevar ai rostit.  :hi:
Ai vandut mierea de pe stock?

balanescuadrian

a fost frumos la Ramnic...ce mi-a parut rau: ca n-am recunoscut pe multi.... o poza la avatar schimba multe!! :hi:

D006

Citat din: balanescuadrian din Decembrie 06, 2010, 01:23:46 PM
.... o poza la avatar schimba multe!! :hi:
Pai fa tu primul acest pas.  :hi:
Ai putea chiar sa te prezinti la sectia dedicata.

balanescuadrian

Citat din: AndreiRN din Decembrie 06, 2010, 06:23:39 PM
Citat din: balanescuadrian din Decembrie 06, 2010, 01:23:46 PM
.... o poza la avatar schimba multe!! :hi:
Pai fa tu primul acest pas.  :hi:
Ai putea chiar sa te prezinti la sectia dedicata.

gata...oricum am impresia ca lumea ma cunoaste ca pe "un cal breaz" sa imi mai fac si o pagina personala!...dar in limita timpului o sa incerc!

daca ai stii de cate ori am intalnit oameni care mi-au zis..tu esti "X"...iar eu am rosit recunoscand ca nu mii amintesc!..o poza ajuta mult!

sfantul spiridon

s-a inregistrat intalnirea?
o vom avea pusa iarasi pe site?
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

pharaonu75

Bun si atsa, decat deloc! Dar inregistrarea evenimentului este cea ma asteptata! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

4unix

Salutare,
Sunt curios daca si anul acesta pastrati traditia, pana acum n-am reusit sa ajung la Ramnic, dar va spun sincer ca anul acesta sunt hotarat sa fac orice efort si sa fiu prezent.  Oare sa fie si datorita filmuletelor de la eveniment postate pe aici....?   :hi:         :hi:      :hi:

Numai bine!