Inceperea Tratamentelor antivarroa 2014

Creat de Eugen B, Martie 26, 2014, 01:22:18 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Citat din: Eugen B din Martie 26, 2014, 08:01:07 PM
...
Eu imi vad de treaba in continuare si gata.
De acuma nu voi mai posta si doar citesc. O sa vorbesc doar prin PM si gata.

  De ce sa iei o asa decizie? Eu cred ca Dorindafi nu a inteles ceva bine. Sau nu stiu eu toate discutiile dintre voi? Mie chiar nu mi se pare nimic nelalocul lui din ce ai spus. Clarificati-va intre voi neintelegerea.   :nod:   :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marian_6777

Si eu as mai avea sa le dau un fum. Acum daca nu am gasit varoa la primele doua, as fi tentat sa nu-l mai fac (pentru a nu crea rezistenta paduchilor la varachet). Totusi, dupa ce am intampinat anul trecut, o sa inchei tratamentul asa cum trebuie. 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

mmacreanu

Citat din: marian_6777 din Martie 27, 2014, 09:38:28 AM
Si eu as mai avea sa le dau un fum. Acum daca nu am gasit varoa la primele doua, as fi tentat sa nu-l mai fac (pentru a nu crea rezistenta paduchilor la varachet). Totusi, dupa ce am intampinat anul trecut, o sa inchei tratamentul asa cum trebuie.

daca zici ca nu ai gasit paduchi la primele 2 tratamente ... care paduchi sa creeze rezistenta?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

marian_6777

Celor scapati eventual. Nu ma gandesc totusi, ca acestia chiar nu ar exista. Asa cum am spus, o sa respect procedura.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

mmacreanu

eu las subarul bagat peste noapte dupa ce fac tratamentul. dupa 15 minute nu era nimic cazut pe subar dar la verificarea de a 2 a zi am numarat multi paraziti cazuti pe subar.
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.