Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

L-am pus deja la munca!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Prieten cu Stuparii

esti meseriasi ... nu pot asculta cu sonor ...dar deseara cu siguranta !!!!!

merak

O idee.
Eu folosesc ME si am corpurile facute cu sant pe mijloc asa incat le pot folosi oricand si ca roinite(2x4). Am facut recent nuclee de imperechere 4x2 din lazi mai vechi la care le-am tras santurile cu drujba; urdinisele de 3/4 in cele 4 parti.

E mai ieftin si mai simplu sa folosesti acelasi tip de echipament.

dan sebastian

Nu e prea larg santul? Ce diafragma folosesti?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Pustu

Citat din: Cipi din Mai 05, 2016, 11:38:00 AM
Super! Unde ai gresit cu masuratorile? As vrea sa-mi dai si mie dimensiunile componentelor :)
M-am referit ca m-am grabit cand i-am zis lu ala sa taie . 3 de un fel si una de un fel . Daca faci un stop-cadru vezi dimensiunile exacte pe film , eu nu le mai tin minte . Dar mai am de facut  :wink:

Pustu

Citat din: merak din Mai 06, 2016, 09:57:58 AM
O idee........
Cam asa m-am gandit si eu : pe 2 roinite de astea pun un cat de 10 rame . Ideea cu 4 roi intr-o cutie nu-mi place . I-mi plac lucrurile individuale .
Multa sanatate si numai bine

Pustu

Citat din: dan sebastian din Mai 05, 2016, 02:32:17 PM
L-am pus deja la munca!
Asta e mai tare ca al meu . Motorul e mai mare , basca panza . Meserie . Cat ziceai ca ai dat pe el ?! De 6 ori mai ieftin ca al meu . Pfff .... Sa-l folosesti sanatos

marius_vfp

Citat din: Pustu din Mai 02, 2016, 08:43:16 PM
Citat din: marius_vfp din Mai 01, 2016, 07:30:18 PM
pustiuleeee mai faci vreun film asta seara ...
Interlocutorii mei nu prea mai vor sa apara live . Dar am vazut ca te pricepi . Nu vrei sa faci o incercare ?
salut dar de ce nu mai vor , e pricep,doar doua clicuri distanta,e o sa vina si ziua aia  fii sigur
.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Pustu

Citat din: marius_vfp din Mai 06, 2016, 09:38:20 PM
salut dar de ce nu mai vor ,...
Lasa ca vezi tu la prima incercare cand o incepe baietii sa te injure .... abia astepti sa mai incerci odata  =)) =)) :rotfl: =)) =)) :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:

apivasmob

Citat din: dan sebastian din Mai 06, 2016, 02:02:33 PM
Nu e prea larg santul? Ce diafragma folosesti?
La sant facut cu drujba ce crezi ca poate pune OSB de 6  :D
Sanatate tuturor apicultorilor

Pustu


merak

Citat din: Pustu din Mai 06, 2016, 04:12:26 PM
Citat din: merak din Mai 06, 2016, 09:57:58 AM
O idee........
Cam asa m-am gandit si eu : pe 2 roinite de astea pun un cat de 10 rame . Ideea cu 4 roi intr-o cutie nu-mi place . I-mi plac lucrurile individuale .
Multa sanatate si numai bine

Gusturile nu se discuta :D

Pustu


marian sima

Bravo Dan .
La roinita cu 3 gauri sa-i maresti urdinisul.
Urdinisul pozitionat la coltul roinitei este mai bun in cazul in care stimulezi,daca pozitionezi hranitorul linga celalalt perete al roinitei tendinta de furtisag e mai mica.

Pustu

Citat din: marian sima din Mai 08, 2016, 09:20:29 PM
Bravo Dan .
La roinita cu 3 gauri sa-i maresti urdinisul.
Urdinisul pozitionat la coltul roinitei este mai bun in cazul in care stimulezi,daca pozitionezi hranitorul linga celalalt perete al roinitei tendinta de furtisag e mai mica.
O sa le fac niste aerisiri . Urdinisul am zis sa fie pe mijlocul cuibului si cum mai toti au 2 rame asa s-a nimerit . Asa o sa ramana . Sper sa nu aflu cum e cu furtisagul .
Multa sanatate .