MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

feerary

Sanatate si multe impliniri :)  :birthday:

Pustu

La multi ani ! Si multa sanatate .

bucovineanu

LA MULTI ANI de ziua numelui si numai buni sa fie. Multa sanatate si putere de munca.
Desi vin mai tarziu cu urarile sper sa fie bine primite.

bio

La multi ani... sa traiesti cu numele nea Petre... : sampanie:

Kiwi Bee


mape 48-petru manea

Mai tarziu sau la timp ,urarile sunt binevenite ---VA MULTUMESC !

mape 48-petru manea

De cateva zile sa incalzit si albinele au inceput sa bage 1-2 kg pe zi ,dar o saptamana sa pierdut din cauza ploilor si a frigului

mape 48-petru manea

A inceput sa infloreasca evodia---cu o intarziere de 7 zile fata de anul trecut

bio

Citat din: mape 48-petru manea din Iulie 17, 2015, 05:46:57 PM
A inceput sa infloreasca evodia---cu o intarziere de 7 zile fata de anul trecut


Te-ai scos nea Petrica...:)


OOo!!!  .. miine cind ajung la ferma sa ma uit si eu la evodiile mele sa vad daca au ceva floare.

Cristel

Si salcamul japonez a inflorit, cine are asa ceva...
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

oroles

Pana vad eu evodiile de la Cristel asa cred ca imi iese par alb. Abia au 20 de cm. :D Le ud, le plivesc, le intretin ca pe proprii copii.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bismark

   Bravo Petre, citi ani au ai tai, ca ai mei sint cam pe jumatate si vad ca nu au de gind sa dea vre-un boboc.Acum pe linga FS trag tare la goji atit la floare cit si la fructe pe care le rod pur si simplu, ca au inceput sa se coaca si  trec sa-mi fac regimul de trai pentru 100 de ani, un caus de mina de goji dimineata pe stomacul gol, dupa care vine micul dejun cu 50 gr de tuica cu nectar sau laptisor de matca si un sprit din beciul domnesc la halba, la asta se adauga un ou,o coada de peste o felie de briza preoaspata cu o rosie si un castravete proaspat (*din gradina ursului) si nu lipseste o ceapa sparta pe coltul mesei.Dupa care vine o pauza de internet si tv bine venita pentru a fi bine informat.Cu respect ^:)^ :yes:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Gica sa sti ca dupa asa dieta vei trai chiar si peste o suta de ani---si tin sa te anunt ca am primul fruct de goji copt din ce mi-ai trimis
oroles : evodia mea are cam 7 ani de cand am cumparat-o si infloreste de 2 ani ,din ce in ce mai multe flori---si mie mia iesit peri albi ---nu stiu daca de la asteptarea momentului infloriri evodiei sau alta cauza  :P

mape 48-petru manea

Primul fruct de goji si altele

relutu

Citat din: bismark din Iulie 18, 2015, 11:57:18 AM
   Bravo Petre, citi ani au ai tai, ca ai mei sint cam pe jumatate si vad ca nu au de gind sa dea vre-un boboc.Acum pe linga FS trag tare la goji atit la floare cit si la fructe pe care le rod pur si simplu, ca au inceput sa se coaca si  trec sa-mi fac regimul de trai pentru 100 de ani, un caus de mina de goji dimineata pe stomacul gol, dupa care vine micul dejun cu 50 gr de tuica cu nectar sau laptisor de matca si un sprit din beciul domnesc la halba, la asta se adauga un ou,o coada de peste o felie de briza preoaspata cu o rosie si un castravete proaspat (*din gradina ursului) si nu lipseste o ceapa sparta pe coltul mesei.Dupa care vine o pauza de internet si tv bine venita pentru a fi bine informat.Cu respect ^:)^ :yes:

Ce bine mai traiesc unii =)).