MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

banateanul

Multumesc mult Petre si aceleasi urari Sanatate multa
                           Banateanul

mape 48-petru manea

prin gradina

mape 48-petru manea

+

mape 48-petru manea

prin curte

dodo79

frumoasa gospodarie

pharaonu75

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 08, 2014, 10:52:29 AM
prin gradina

Nea Petrica, vad ca ti-au rasarit prin gradina o minunatie de nuclee!!! Nu-mi dai si mie niste samanta, ca tare as mai pune si eu vreo 2-3 sole, sa vezi ce recolta obtin... ca la noi in Baragan pamantul este foarte roditor! =)) =))

P.S. Se vede mana de om gospodar!  =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Citat din: dodo79 din Iunie 08, 2014, 10:38:38 PM
frumoasa gospodarie
multumesc !

Citat din: pharaonu75 din Iunie 09, 2014, 09:50:27 AM
Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 08, 2014, 10:52:29 AM
prin gradina

Nea Petrica, vad ca ti-au rasarit prin gradina o minunatie de nuclee!!! Nu-mi dai si mie niste samanta, ca tare as mai pune si eu vreo 2-3 sole, sa vezi ce recolta obtin... ca la noi in Baragan pamantul este foarte roditor! =)) =))

P.S. Se vede mana de om gospodar!  =D> =D>

Stiu ca in Baragan este pamant foarte bun ---in anii '50 au fost deportati din zona mea foarte multi tarani pentru a lucra acel pamant  =D> :hi:

mape 48-petru manea

ploaie torentiala

mape 48-petru manea

#458

G. Iulian

Nea Petrică cu stupii cum stai că vremea am văzut cum e?

Kiwi Bee

La noi asa ploaie iarna.

bismark

   Bravo,leatule(eu am 67) vad ca am si eu pe unul care se tine tare in gradinarit si flori da eu apa aia de la ploaie as fi adunat-o intr-un bazin pentru irigatii prin picurare. Referitor la nuclee Pharaonul putea sa vina la mine sa-i dau ceva saminta ca ii mai aproape ca am dat la toata lumea anul asta.Venea si el cu o cutie goala si i-o umpleam.Se vede din poze sistemul meu de irigatii.  Cu respect :bravo: :razz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Citat din: Gheorghevici Iulian din Iunie 25, 2014, 09:50:27 PM
Nea Petrică cu stupii cum stai că vremea am văzut cum e?
cu stupii stau bine ---am unit ce era de  unit si a inceput culesul la f.soarelui ---se pare ca urmeaza timp frumos in cateva zile

Citat din: bismark din Iunie 26, 2014, 07:23:52 AM
   Bravo,leatule(eu am 67) vad ca am si eu pe unul care se tine tare in gradinarit si flori da eu apa aia de la ploaie as fi adunat-o intr-un bazin pentru irigatii prin picurare. Referitor la nuclee Pharaonul putea sa vina la mine sa-i dau ceva saminta ca ii mai aproape ca am dat la toata lumea anul asta.Venea si el cu o cutie goala si i-o umpleam.Se vede din poze sistemul meu de irigatii.  Cu respect :bravo: :razz:

eu am un foraj la 23 m si un bazin de 1000 l care alimenteaza instalatia de udare prin picurare ---am vazut din poze preocuparea ta in ale gradinaritului ---felicitari  :bravo:

bismark

   Mai,mai parca am fi frati, fintina mea este linga bazin are 21 de metri adincime,iar bazinul are 1,5x2,5x1 m. adincime.I-mi pare rau ca nu l-am ridicat cind l-am construit cu 20-30 cm mai sus sa aiba o presiune mai mare dar sint multumit ajunge apa la 70 m liniari sa picure (pic-pic)si combin apa de la ploaie cu apa din fintina si la o udare de o zi se duce cam jumatate din bazin.Apa din bazin fiind calda mai fac si cite o scalda cu un pic de plaja cind afara e caldura mare.Asa ca nu e mare nu e munte e bine la mine-n curte.Cu respect :bravo: : sampanie: de la mine din butoi
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

prin stupina