MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

Domnule Petru mai ai un client care abia asteapta filmuletul explicit despre aceasta centrifuga numai cum zice si Sandu nu ii graga acuma o iarna lunga si grea ne asteapta

sandupop

Citat din: ursulakhe din August 21, 2013, 09:37:09 PM
Domnule Petru mai ai un client care abia asteapta filmuletul explicit despre aceasta centrifuga numai cum zice si Sandu nu ii graga acuma o iarna lunga si grea ne asteapta
=)) Tu ar trebui sa-l rogi sa ne arate partea de antrenare si angrenajele, in special lagarele axului si transmisia, .. =)) si pe urma le combinam noi. Lasand gluma la o parte, chiar foarte interesanta acesta centrifuga, tare as incerca sa-mi fac si eu una.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

pharaonu75

Foarte ingenioasa aceasta centrifuga si foarte utila atunci cand ai 15-20 de stupi, insa pe mine tot una cu ax orizontal ma atrage!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sandupop

Citat din: pharaonu75 din August 22, 2013, 02:38:18 PM
Foarte ingenioasa aceasta centrifuga si foarte utila atunci cand ai 15-20 de stupi, insa pe mine tot una cu ax orizontal ma atrage!
Merita pentru cine are mai multi stupi... uite mai jos un link intersant:

http://www.milotoi.ro/Cris/Centrifuga.htm
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

pharaonu75

Stiu acel proiect. Este saitul lui CristiX, care nu mai este activ pe forumul nostru. Bio si-a facut centrifuga pe 60 de rame conform acelui proiect.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sandupop

Arata bine de tot si nu e prea greu de facut, ...dra mie mi-a ramas in suflet aia reversibila pe 6 rame, am vazut la Blaj la targ, una pe patru rame , vanduta de niste polonezi dar era scumpă al dracului, bine avea si comanda electonica si antrenare electrica,..inox...tot tacamul......lasa ca-mi fac eu una ca a lui nea Petrica si mie imi ajunge, automatizari poti adapta dupa aia daca este cazul...asteptam pozele de la nea Pertica sa facem ...copyright, ca suntem români..... (poate un pic... chinezi) =))
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Marius-ursulakhe

sandupop sa de dumnezeu sa ma angajez din octombrie la o firma care produce piese facute la strung (strunguri semi electronice )si atunci imi fac eu singur piesele si daca dai o  :beer:  le voi face si pt dumneatale

sandupop

Nici nu se pune problema, trimit de acum plata,  :beer: :beer: , si avans mai dau si o glaja de jinars....
P.S. Te rog sa folosesti persoana întâi in conversațiile viitoare, ca ma simt tare batran........ cu dumneata.
Multumesc pentru intentie, si sa ne scuze nea Petrica ca purtam discuții pe pagina personala a lui. Toate cele bune.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

mape 48-petru manea

nici o problema puteti purta discutii si aici important este sa nu va certati  :P
Pharaonu;  centrifuga mea este destul de eficienta ---a facut fata si la 100 de stupi ---eu nu prea mai fac fata,am inceput sa fac fete-fete  :)

pistol28

Citat din: mape 48-petru manea din August 23, 2013, 06:22:34 PM
...............................................................
---eu nu prea mai fac fata,am inceput sa fac fete-fete  :)

Chemati un vecin mai tanar sa faca baieti - baieti =)) =)) =))
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

mape 48-petru manea


pistol28

 ^:)^
de vina este VIRGULA de la tz.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

mape 48-petru manea

Asa este cateodata estebine sa folosim tz  :hi:


mape 48-petru manea