MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

Priviti ce a stiut sa faca un roi natural cu matca nefecundata dupa ce sa fecundat si a depus oua si dupa ceam marcat-o,dupa care a disparut si a lasat in urma vreo 15 botci---de schimbare linistita = nu ; de salvare nu cred ; de roire --nici atat
ce so fi intamplat ?

bucovineanu

Dupa cum arata sunt totusi botci de salvare. Sunt construite pe marginea suprafelei de puiet deoarece acoloau gasit larve mai mici. A disparut regina dintr-o cauza oarecare si asta e urmarea.

dorindafi


eu zic ca a fost strivita intre rame  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

mape 48-petru manea

Sigur ca la orice intamplare exista si un raspuns ---important este sa -l gasim pe cel corect MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI  :hi:

mape 48-petru manea


mape 48-petru manea


mape 48-petru manea


mape 48-petru manea

Am inceput extragerea la f.soareluide la nu ME pe 8 rame(singurul) dupa ce a roit in luna mai avand matca din 2012

- petrumanea

mape 48-petru manea

matca 2013
si fructe

andreiu

   Frumoase exemplare si matca si fructele, mai ales perele. Matca este obtinuta prin tranzvazare sau din botca de roire ?

tassevasi

Salutare , ma bucur sa vada ca v-ati perfectionat in ale filmarii  =D> =D>
Credeam ca numai pe la noi a plouat asa tare , acum m-am linistit :wink2:, vad ca face-ti sport  cu mai multe biciclete , de aceia aveti asa vigoare .
   Nu mai vorbesc de matci  si fructele  de calitate ce la aveti  pe linga  casa , :bravo:
   Numai bine si sanatate .

mape 48-petru manea

Andreiu-sincer nu mai stiu --maui in primavara am fcut prin metoda "taierea in semicerc"" mai tarziu si din botci de roire---transvazare nu mai fac ca nu mai vad bine   :hi:

mape 48-petru manea

Tassevasi--sport fac destul in gradina --bicicleta o folosesc pentru drumuri mai lungi (pana la magazin )  :)

pharaonu75

Citat din: tassevasi din Iulie 28, 2013, 10:35:09 PM
...
   Nu mai vorbesc de matci  si fructele  de calitate ce la aveti  pe linga  casa , :bravo:
   ...

Omul sfinteste locul! :yes:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristi ciuc