MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

tassevasi

Citat din: mape 48 din Martie 09, 2013, 08:40:40 PM

Erau in trecere spre casa si au oprit si la mine -----Din vreo ora si un sfert cat au stat la mine ,o ora am vorbit despre albine.  un om deosebit

  Altfel nici nu se putea ,despre ce alceva sa vorbeasca Marin. :)
  Sa fiti sanatosi si numai bine , ma bucur pt dvs  ca ati avut asa oaspete .
  Numai bine . :hi: :hi:

mape 48-petru manea

Azi +15 gr. la umbra ----veselie mare ---mai sa le strang in brate ---m-am abtinut  :)

orbanstefan64

cred ca vremea buna la dvs  o aduso Marin   :)
va salut sanatate maxima !!!!!

mape 48-petru manea

Salut Pistu,
Vremea buna la mine a trecut ,acum ploua
Intre mine si Marin sunt vreo 50 km----cand la Marin ploua astept 2 ore si ploua si la mine   :hi:

mape 48-petru manea


mape 48-petru manea


marinlm64

mulţam uica Petre şi stparilor de pe forum numa ce am intrat si am văzut că e vorba şi de mine .lada asta ce o construiesc arată aşa şi din cauza lui uica Petre că mo arătat ,lăzile lui cum să pun ramele în ea si cum să fac urechia la ram so tai .Şi noi am avut o plăcere deosebită de vizita ce am făcuto la uica Petre şi uina Mărie sunt minunaţi parcă iam cunoscut de foarte mult timp ,acea oră şi un sfert era de 1 minut aşa de repede o trecut.aştept cu nerăbdare sami facă o vizită la Torac ...salutări de la Marin Mări şi Geta

orbanstefan64


mape 48-petru manea

Citat din: marinlm64 din Aprilie 07, 2013, 10:11:58 AM
mulţam uica Petre şi stparilor de pe forum numa ce am intrat si am văzut că e vorba şi de mine .lada asta ce o construiesc arată aşa şi din cauza lui uica Petre că mo arătat ,lăzile lui cum să pun ramele în ea si cum să fac urechia la ram so tai .Şi noi am avut o plăcere deosebită de vizita ce am făcuto la uica Petre şi uina Mărie sunt minunaţi parcă iam cunoscut de foarte mult timp ,acea oră şi un sfert era de 1 minut aşa de repede o trecut.aştept cu nerăbdare sami facă o vizită la Torac ...salutări de la Marin Mări şi Geta

Sa traiesti Marine cu intreaga familie ----Am vazut filmul cu construirea lazii si mi-am dat inca o data ca esti un mester bun
Cred ca o sa-ti fac o vizitz in curand ,dar sa apara soarele si caldura sa pot vedea si albinele tale la lucru
Vreau sa facem in vara asta schimb de matci
SALUTARE SI TIMP FRUMOS

mape 48-petru manea

In acest an am altoit si eu pentru prima data dupa ce m-am documentat pe net si pe posarile lui ves-lucian  :thanks: lucian

mape 48-petru manea

cules la salcam 2013


mape 48-petru manea

azi am facut cateva poze prin stupina: familii,roiuri si nuclee

mape 48-petru manea

si

mape 48-petru manea

Azi 26.06.2013 a inceput sa infloreasca f.soarelui pe ici pe colo