Martie

Creat de filip, Februarie 21, 2010, 12:13:32 PM

« precedentul - următorul »

D006

pe 2 rame fara puiet
Mai faci o verificare,apoi unesti albinele cu alt roi mai slabut daca ai.
La unificare stropesti albinele cu tuica puturoasa diluata cu apa.Sa primeasca acelasi miros ori un fel de ceai de ceapa stoarsa.

D006

Locuiesti in Aninoasa de langa Petrosani?

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Eu sunt Voineasa,si am socrii care locuiesc in Aninoasa

filip

Ce mica-i lumea,ma bucur.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Citat din: filip din Aprilie 01, 2010, 04:06:34 PM
Citat din: balanescuadrian
Citat din: BatrinulAzi guvernul a scos ordonanta prin care interzice cresterea albinelor pe intreg teritoriu a Romaniei !  :wink:  :rotfl:  :nod:  :limba:  :hi:
si in acelasi timp cica din cauza crizei ...cei care au luat subventii trebuie sa dea bani inapoi!! :roll: ... urata treaba!!
Ce aberatii scrieti?
Azi am fost la biroul agricol.
Am intrebat de diferenta de subventie pe anul trecut,doamna amabila a sunat la Apia.
Diferenta a zis ca se da pana la 31 o6 2010.
Probleme sunt cu terenurile curatate,din avion se vad impadurite.
Acolo se  pune problema returnarii banilor.
Azi am fost la banca si am avut o surpriza in cont am gasit banii diferenta de subventie pe mierea predata la procesatori anul trecut 2009.
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaa! :nod:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)