Despre folosirea Apifonda...!

Creat de cornubees, Ianuarie 31, 2013, 08:53:20 AM

« precedentul - următorul »

cornubees

Stimayi domni,buna dimineata !

Ad dori sa va intreb cum sa reactivam pentru a fi folosita Apifonda care s-a intarit din diverse motive...!

                                                                                                                 Cu multumiri !

albinasebes

am vazut pe aici un film in care se punea in oala pe foc la topit, respectivul punea si miere, dar asa se poate topi apifonda, iar lasata la rece cred ca isi revine la normal
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

C@T@LIN

Citat din: albinasebes din Ianuarie 31, 2013, 12:43:24 PM
am vazut pe aici un film in care se punea in oala pe foc la topit, respectivul punea si miere, dar asa se poate topi apifonda, iar lasata la rece cred ca isi revine la normal
video posibil Hranirea albinelor - Turte in sezonul rece - Apifonda cu miere  :hi:

dumitriu

Citat din: cornubees din Ianuarie 31, 2013, 08:53:20 AM
Stimayi domni,buna dimineata !

Ad dori sa va intreb cum sa reactivam pentru a fi folosita Apifonda care s-a intarit din diverse motive...!

                                                                                                                 Cu multumiri !
Trebuie tinuta la temperatura camerei.