Rame cu puiet exemplare

Creat de romikele, Iulie 12, 2011, 02:21:06 PM

« precedentul - următorul »

galbeaza

dupa ecluzionare au facut si treaba...rame cu miere de tei  :nudie:
sper ca v-au placut pozele :hi:

bee_lover


orbanstefan64


cristipep


xvader

super fain...poate vindeti niste matci anul asta?

albinuta carina

Hai sa ma laud si eu putin cu puiet la ora actuala  :i_love_you:, stupina la Poiana Codrului (Barsau)

xvader

felicitari...sa aveti butoaie pline.
as pune si eu poze dar nu am avut timp sa fac.

Prieten cu Stuparii

Bună tuturor care ați postat pozele,  eu sunt mai mic adică mai bine spus doar deținător de albine si nu apicultori,  când voi avea stupinvostri ca număr și rame de genul prezentat pot sa spun ca sunt apicultori si eu,  dar pana atunci ce ar trebuii sa fac sa ajung sa postez si eu ceva poze ca ale voastre,  ăsta în cazul în care nu mă considerați un concurent :) ca coloristica se salcâm sunt pentru toți :) . Va salut si va respect!

RazvanTi

desi am pus si la mine pe topicul personal sa pun si aici:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

KTA-APIDORNA - Ski

#24
Să mă laud și eu căci doar deh....Avem si noi ,,tabla"" :)... :bzz: :bzz: :bzz:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

Seba

pun si eu cateva rame si o regina la care am ratat partial marcarea acum 2 ani, am marcat-o direct pe rama si ....am avut emotii ca v-a fi schimbata, dar se pare ca nu ..

pad3

cum adik ai marcat-o? sa inteleg ca semnele alea de pe ea sunt facute de tine? daca da, cum se procedeaza si cel mai important- de ce as vrea sa fac asta?
somnul ratiunii naste monstri

Nemo

Poate nu e cea mai exemplara cu celulele de trantor ,insa e cea mai frumoasa din stupina in aceasta primavara.

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

relutu

Cam cata albina,face o rama ca cea de sus,cineva spunea ca intre 4-5 rame de albina.