Inceputul sfarsitului

Creat de dragos2006, Martie 12, 2010, 01:02:20 AM

« precedentul - următorul »

D006

urmari : Romania va deveni un mare producator de mancare pentru Europa !

D006

Citat din: dragos2006urmari : Romania va deveni un mare producator de mancare pentru Europa !
Prin prisma potentialului agro-zootehnic Romania a fost mereu un puternic producator de resurse. Din nefericire a tranzitat o gramada de stadii politice care nu au avut ca obiect principal acest potential si ca atare l-au ignorat pentru moment. Iata ca iarasi se revine la acest lucru, si da, intreaga Europa investeste in potentialul geografic al Romaniei. Tardiv, dar investeste!
  Una dintre urmarile nefavorabile ale acestul fenomen este faptul ca deja Romanii ....... nu mai detin Romania ! Da, exact cum am scris! Teritoriile Romane cu potential economic ridicat sunt deja demult timp subtil controlate si detinute de organizatii puternice Europene. Organizatii non guvernamentale, organizatii ce deja nu se mai inclina in fata niciunui guvern sau putere politica mondiala ,, fac legea " in domeniu. Au credit, au ,, moneda de schimb ", au cu ce !
  Nu mai putem decat asista impasibili la acest fenomen.

D006

Citat din: sfantul spiridonpacat ca ne stim sfarsitul si il lasam neschimbat
Din nefericire solutionarea acestei probleme, cat si interventia noastra asupra a ceea ce tine de viitorul nostru si al copiilor nostri....... ne depaseste! Chiar stiind ce ne asteapta ( in proportii de 98 % ) nu putem decat asista impasibili si rugandu-ne la D-zeu sa intervina si sa faca ceva!
  Dureros ce spun mai sus, insa din pacate este realitatea cu care ne confruntam si careia nu avem cum sa-i facem fata. Ne ramane resemnarea si credinta!

D006

Citat din: murphy
Citat din: sfantul spiridonpacat ca ne stim sfarsitul si il lasam neschimbat
Din nefericire solutionarea acestei probleme, cat si interventia noastra asupra a ceea ce tine de viitorul nostru si al copiilor nostri....... ne depaseste! Chiar stiind ce ne asteapta ( in proportii de 98 % ) nu putem decat asista impasibili si rugandu-ne la D-zeu sa intervina si sa faca ceva!
  Dureros ce spun mai sus, insa din pacate este realitatea cu care ne confruntam si careia nu avem cum sa-i facem fata. Ne ramane resemnarea si credinta!
O imagine prea fatalista.
NIMENI nu ne opreste ca mancam ce ne dorim noi sau sa ne crestem singuri mancarea. Dar multora le place sa se planga si apoi tot la supermarket merge si isi ia mancarea la ambalaj de plastic. Ceva responsabilitate personala.

D006

Citat din: murphy
Citat din: dragos2006urmari : Romania va deveni un mare producator de mancare pentru Europa !
Prin prisma potentialului agro-zootehnic Romania a fost mereu un puternic producator de resurse.
Pai tu daca ai trait in Anglia de unde ai habar?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

Citat din: AndreiRNDar multora le place sa se planga si apoi tot la supermarket merge si isi ia mancarea
Mai incultule ! ( ei , mai multi adica , ,, merge " la Supermarket ! ) Ai auzit despre a citi ? Ai auzit despre TV ? Ai auzit despre cultura ? Istorie ? Rapoarte Europene ? ....... Stai , dracului , departe de mine !
  Ti-am spus eu ca aia , in LA , te tin inchis la ZOO ! Tu , ,, nu si nu " ! Esti convins ca esti rezident cu drepturi depline !
  La modul serios te intreb acum : Cum dracu' poti tu fii absolvent de Aeronautica ( sau de orice alta facultate vrei ) cand scrii ca iobagii secolului 16 ?
...............................
  A trai in Anglia si a stii ce-i pe lumea asta , ce-i in jurul tau , .... e perfect normal ! Nu ca tine : crescut in butoi . Singurele chestii pe care le-ai citit in viata ta sunt biletele de tramvai !
  Tu scrii , ..... tu razi ! La propriile postari ! Ca ...... sotul vacii !

orbanstefan64

cu asta nu mai terminam veci chit ca nimeni nu o avut treaba cu el :nod:  :nod:

D006

Despre  L.A. ZOO am voie sa vorbesc ?

D006

Citat din: murphyDespre  L.A. ZOO am voie sa vorbesc ?
Ghitza. din partea mea poti vb despre ORICE iti doresti tu.
Pana si despre redactorul de la BBC pe care l-ai ales tu sau fotografa tanara aleas de tine de pe net.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Dar tot tu iti faci singur sange rau si nu iti face bine la fiere.

D006

Mai Andrei! De ce nu-ti iei tu un ,, liber " ..... definitiv? Ma conformez sugestiei lui Romikele si nu mai vorbesc urat ( saptamanile astea ) , insa ..... fa ceva cu tine , mai taticule! Pe bune! Taie-ti si tu ceva ! Venele , carotida, tendoanele, .... orice! Iti faci un bine, crede-ma pe cuvant!

D006

Mai Ghitza, ai stat ascuns un timp sub alte conturi dar ...... te manaca undeva si pe tine.
Tu ai grija sa nu te arzi la centrala aia termica ca cine ne mai da noua stiri apicole.
Ghici cine vine la clubul BASC sa ne faca o prezentare?
Randy Oliver.

D006

Prefer sa te sfidez . Fara comentarii .

D006

Daca e dupa preferintele tale ..........nici tu nu sti ce vrei din cauza boli.
Janese te-a rugat, Prisecarul te-a rugat, eu te-am rugat si invitat sa treci si tu de partea oamenilor normali dar ...... nu esti capabil.

D006

Din asta suferi , sau e starea ta fireasca ? Still on ignore !

D006

Stimati moderatori :
   Am participat la acest topic in mod absolut firesc si absolut pertinent . Mi-am spus parerea , total nevinovat , perfect firesc , la obiect .
   Sunt in continuare ,, vanat " si iritat de un anume personaj ( care chiar nu are ce spune aici , in acest topic , topic pe care , de altfel , il distruge divagand si ,, deraind " subiectul . Bun , am inteles , atata poate el ! . E mult peste nivelul lui subiectul tratat ) . Iritat fiind , nu-mi cereti sa ma abtin . Nu pot si mai ales nu vreau ! Indiferent cat mi-as impune sa-l ignor . Va rog public : faceti ceva in sensul asta .
   Tipul are o idee fixa asupra mea . Daca nu intelege de vorba , va sugerez sa-i faceti transplant de cap , sigur nu-l va durea .
..........................
  Am sa va rog sa ,, curatati " topicul de ineptiile agramatului si de replicile mele . Pacat de subiectul tratat . Este un subiect extrem de interesant si ne poate solicita atentia si energia asa cum se cuvine .