intrebare

Creat de albine, Martie 28, 2010, 10:48:53 PM

« precedentul - următorul »

albine

Un fagure artificial pentru o rama dadant1/1 are o greutate de 100gr ceara.Ce greutate are acelasi fagure dupa ce a fost crescut de albina,ma refer la ceara.  Cu stima Albine.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

filip

Citat din: albineUn fagure artificial pentr o rama dadant1/1 are o greutate de 100gr ceara.Ce greutate are acelasi fagure dupa ce a fost crescut de albina,ma refer la ceara.  Cu stima Albine.
Am crescut cu stupii multe sute de faguri,dar de cantarit nu am cantarit nici unul gol
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

albine

chiar nu da nimeni un raspuns ?
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

D006

Mai depune aprox 100 gr.  Greutatea creste in timp datorita camasilor ramase in urma ecluzionarii puietului . Si cand topesti un fagure cantitatea de ceara obtinuta depinde de metoda folosita.

ioanardelean55

DACA CAUTI GASESTI .
Topicul ,,Stiati ca ?" ,citeva informatii interesante " Pag.3 , din 07-03 -2010 ora 12,47.

albine

eu tot nu am inteles
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

ioanardelean55

Ceara curata da . va dau si sursa de informatii .
Cartea se intituleaza ,,CEARA "  scrisa de Ing. TRAIAN VOLCINSCHI editia 1988,Pag.306.

albine

Multumesc pentru raspuns.Cu stima Albine
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.