Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: Batrinul din Aprilie 22, 2011, 07:12:19 AM
Inca nu am vazut puiet stringind polen  =)) Nu punet colectoare pina nu vedeti asa.... (ieri a inflorit corcodusul) Famillile mele alese pentru selectie .... :bzz:

  E adevarat ca puietul nu striga 'polen' dar pe la noi la tzara e o vorba care se numeste " FEED-BACK " 

Kiwi Bee

Citat din: dragos2006 din Aprilie 22, 2011, 01:21:03 PM
Citat din: Batrinul din Aprilie 22, 2011, 07:12:19 AM
Inca nu am vazut puiet stringind polen  =)) Nu punet colectoare pina nu vedeti asa.... (ieri a inflorit corcodusul) Famillile mele alese pentru selectie .... :bzz:

  E adevarat ca puietul nu striga 'polen' dar pe la noi la tzara e o vorba care se numeste " FEED-BACK "

Un sportiv pt a face rezultate mai bune in timpul concursului va face o incalzire inainte sa inceapa concursul...............hehehe


De altfel :

Hristos Anviat!!!!!!!!!!

Si Sarbatori Fericite de Pasti pt voi si Familiile voastre!!!!
(la noi e deja momentul...sintem cu 9 ore inaintea voastra hehehe).
%%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-



D006

  Salutari din Oltenia


                             

pharaonu75

Stupina este super... familiile sunt super...

Afumatoarea este super... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Imi place ceea ce am vazut!
Imi place pintenul apicol!

Felicitari si butoaie pline! Multe butoaie!

:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

george21

HRISTOS A INVIAT TUTUROR :bzz:

bogdan moldovean

HRISTOS A INVIAT VA UREZ TUTUROR .Sa dea D-zeu un an bun si sa n e gandim mai mult la d-zeu,sa fim ma buni cu semenii nostri chiar daca ei nu sunt la fel si CREDINTA fratilor ca la urma urmei suntem muritori la fel ca albina muncim si ne caram se alege praful Asa ca trebuie sa ne gandim mai mult la DIVINITATE I

justy

asa e... insa in urma albinei vezi ca ramane ceva.....

Bătrânul

Stupii Batrinului la inforitul corcodusilori 2011

[youtube=600,480]http://www.youtube.com/watch?v=8BomALU4y1A&feature=player_detailpage[/youtube]

teo

tuturora  celor care vizioneaza acest topic le urez Paste fericit si totodata Hristos a inviat.

bogdan moldovean

frumoasa stupina aveti domnule batran .Au activitate mare vad bravo stupina frumoasa s ingrijita.Ia spuneti stupii aia albi inalti au numai o singura familie in ei?sau sunt doua familii?ce grosime a scandurii au stupii orizontali  si cei verticali ca vad ca i ati placat cu polistiren .De curenti reci banuiesc

orbanstefan64

fain! un an bun cu multa miere! :hi: :hi: :hi:

Donbazil

#4691
Hristos a inviat!
Dragilor, pana la culesul de nectar, nu neglijati polenul....

Donbazil

#4692
Daca nu-l dati pe bani, va va folosi la nevoie......
Sal'tare!
Sarbatori fericite! :birthday:

orbanstefan64


Donbazil