Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

In urma izbucnirii conflictului dintre romikele si dragos2006, au fost ceva probleme si pe forum... insa forumul este de apicultura si nu de box, asa ca ambii, oameni maturi si cu capul pe umeri, au fost de acord sa inceteze ostilitatile aici, iar daca vor continua cearta, sa o faca in particular, in asa fel incat sa nu afecteze forumul...
Nu stiu care a fost problema pe celalalt forum, asa ca nu ma pronunt, insa aici comunitatea apicola APIARDEAL are nevoie si de dragos2006 si de romikele, ca dealtfel de fiecare membru al sau!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Acum sa va spun si una din culise : profitand de "curentul" de aici am vrut sa testez felul cum sunt perceput pe stuparitul mai ales ca Romikele involuntar mi-a ridicat mingia la fileu. In 50 de ore de la prima mea postare pe aceasta tema au postat 6 moderatori care au inercat in majoritate sa ma provoace , smecheria este ca totul a fost regizat si nu am pus botul la tentativa lor. Totusi trebuie sa recunosc ca a fost si un moderator care mi-a telefonat si mi-a spus ca nu este de acord cu ce mi se intampla.
  Si aceste contre au rolul rol : asa aflii cine iti este prieten cu adevarat si cine doar de fatada , plus ca mai afli si ce este in capul unora care posteaza in urma primului impuls. Dar eu procedez ca in vechiul proverb : " pe prieteni ii tin aproape iar pe dusmani si mai aproape "

valter

Tu la ce im...puls esti?
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

  Acum primul meu impuls spune ca pe seara facem la tine o pastrama la gratar si bem o damigeana de tulburel . :hi:

pharaonu75

Si un lautar, ceva?!?!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul

odata Petre Roman facea pe marele patriot la Alba Iulia si Vadim Tudor a zis  " daca  Petre Roman dovedeste ca are o singura picatura de singe de roman in vene eu  Corneliu Vadim Tudor ma retrag definitiv din politica "  Nu a fost nevoie sa se retraga : Petrica avind tatal evreu ungur si mama spanioloaica... :rotfl: :rotfl:  Noi avem doi mari "patrioti " pe forum Dragos2006 si Dedu !  Ii rog pe amindoi sa posteze scanate actele originale de casatorie a bunicilori din partea mamei (limba materna adica a mamei)  :smile: :wink: Dupa ei daca eu nu dovadesc ca bunicii mei au fost BOTEZATI ORTODOCSI ii permit sa ma faca BOZGOR . Pina atunci Dragos si Dedu ciocul mic sau prin aceste iesiri vreti sa mascati ca de fapt.................. stiti voi mai bine. NU VREAU VORBE, SCOATETI ACTELE sau nu mai faceti pe patriotii ...SA VA FIE RUSINE !!! :rusine: :rusine: :rusine:

D006

   Janos bacsi cand te-am facut eu pe matale "bozgor" ca nu gasesc nici o postare a mea cu acest termen ?  :uimit:

valter

Citat din: dragos2006 din Octombrie 08, 2010, 02:35:45 PM
  Acum primul meu impuls spune ca pe seara facem la tine o pastrama la gratar si bem o damigeana de tulburel . :hi:

Grataru-i gata la ora stabilita, da...cu batranul(suflet adevarat)  cum ramane?
Respect pe toata suflarea apiardeal, in mod special pe cei care m-au primit in casa lor ca pe un prieten, enumerand aici pe dragos, batranul,crombra, orbanstefan, puisoru, erco, viorel 55 si doamne ...cati altii, deasemenea pe cei care m-au primit in casa inimii lor(sper nu putini)...si sper ca dragul reintanlirilor  sa fie cat mai curand si fara resentimente.
Lasati-l fratilor o secunda sa-si revina la parametrii nominali!!!!! Dupa o betie zdravana la mine...o sa-l  regasiti pr dragos 2006.
Asa ma regasesc si eu...printr-o betie.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

Bătrânul

Citat din: valterGrataru-i gata la ora stabilita, da...cu batranul(suflet adevarat)  cum ramane?
Respect pe toata suflarea apiardeal, in mod special pe cei care m-au primit in casa lor ca pe un prieten, enumerand aici pe dragos, batranul,crombra, orbanstefan, puisoru, erco, viorel 55 si doamne ...cati altii, deasemenea pe cei care m-au primit in casa inimii lor(sper nu putini)...si sper ca dragul reintanlirilor  sa fie cat mai curand si fara resentimente.
Lasati-l fratilor o secunda sa-si revina la parametrii nominali!!!!! Dupa o betie zdravana la mine...o sa-l  regasiti pr dragos 2006.
Asa ma regasesc si eu...printr-o betie.
Valter suflet pereche ! Am incredere in tine. Fa-i o baie rece . :hi: :hi: :hi: Vezi cum se  contopesc gindurile noastre ?  :razz:

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Octombrie 08, 2010, 03:01:34 PM
   Janos bacsi cand te-am facut eu pe matale "bozgor" ca nu gasesc nici o postare a mea cu acest termen ?  :uimit:
Filmuletul dragoselule si e-mail -urile trimise forumistilori de baza... Daca-ti fac dovada promiti  sa te plimbi pe 1 Decembrie in centru in Ramnicu Sarat gol si cu pene in fund ??? :rotfl:

D006

Citat din: Batrinul din Octombrie 08, 2010, 04:56:32 PM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 08, 2010, 03:01:34 PM
   Janos bacsi cand te-am facut eu pe matale "bozgor" ca nu gasesc nici o postare a mea cu acest termen ?  :uimit:
Filmuletul dragoselule si e-mail -urile trimise forumistilori de baza... Daca-ti fac dovada promiti  sa te plimbi pe 1 Decembrie in centru in Ramnicu Sarat gol si cu pene in fund ??? :rotfl:
La asa eveniment merita trecut oceanul.
  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

pharaonu75

Citat din: AndreiRN din Octombrie 08, 2010, 05:59:07 PM
La asa eveniment merita trecut oceanul.
  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ai bucurii la fundul lui dragos?? :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 08, 2010, 06:25:48 PM
Citat din: AndreiRN din Octombrie 08, 2010, 05:59:07 PM
La asa eveniment merita trecut oceanul.
  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ai bucurii la fundul lui dragos?? :rotfl: :rotfl:
Heiii, tu vrei sa-l intarati iarasi?
Sti ca e homofobic.

pharaonu75

Nu stiu cum este, insa sigur gusta o gluma!!! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: romikele din Octombrie 08, 2010, 10:41:53 PM
Citat din: pharaonu75 din Octombrie 08, 2010, 08:45:13 PM
Nu stiu cum este, insa sigur gusta o gluma!!! :hi:
Depinde de gluma... nu toate pot fi gustate  :nono:

faraoane, romikele are drepatte

tu de exemplu gusti bancurile seci?
:wink2:

cacat? :rusine:

gusta-l  :roll:   :rotfl: :rotfl: :rotfl:


era doar un banc
sper ca ai inteles si sa nu te superi
eu orice trec prin bancuri
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333