Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Azi, am facut, Protofil dupa reteta lui Dragos. Alcoolul l-am avut de la vecinul (stie el despre ce vecin vorbesc.)

G. Iulian

Să nu se înţeleagă că vecinul este alcoolic  =))  =))  Şi eu trebuie să mă duc să mai iau dacă găsesc la vecinii de peste Prut. Pentru stimularea de primăvară am protofil dar pentru vară rămân descoperit.  :)

G. Iulian

La Mulţi ani!    cu întârziere....

SPYKAL

 Multumesc pentru urari ! Am inceput sa merg singur in cadru dar, din pacate, tot nu vorbesc.    De fapt, vorbesc putin dar foarte stricat.   Stima si respect !!! :hi:

SPYKAL

Citat din: G. Iulian din Aprilie 06, 2015, 08:49:01 PM
Să nu se înţeleagă că vecinul este alcoolic  =))  =))  Şi eu trebuie să mă duc să mai iau dacă găsesc la vecinii de peste Prut. Pentru stimularea de primăvară am protofil dar pentru vară rămân descoperit.  :)
Daca gasesti mai ia si mie o sticla de 2,5 l. Multumesc anticipat !!! :hi:

G. Iulian

Pas cu pas şi o să fie bine, când o să putem vorbi eu am orange nelimitat avem tot timpul să stăm de vorbă.
Să îţi spun ce am mai făcut eu pe la stupi: mă pregătesc să trec 6 familii pe ME, am corpurile sub TV  :D , am să încerc şi câteva MER, am găsit să mai vând câteva familii să mai golesc din lăzi pentru roiuri.
Familiile sunt bine, au trecut toate iarna, le-am făcut un tratament cu varachet luna trecută şi acum le stimulez. Am o familie care a schimbat matca în toamnă şi acum vrea să o schimbe iar dar să văd când iese soarele care mai este situaţia. Când îmi mai aduc aminte îţi mai spun  :hi:  :hi:  :hi:

G. Iulian


romikele

Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P

Citat din: SPYKAL din Martie 29, 2015, 12:06:15 PM
Iepurasul mi-a adus, ieri, 10 stupi din poliuretan. Momentan nu am poze dar o sa fac cu stupina și o să le pun.

Nu-mi împrumuți și mie la anul iepurele tău?  =))

SPYKAL

Citat din: romikele din Aprilie 07, 2015, 09:48:48 AM
Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P

Citat din: SPYKAL din Martie 29, 2015, 12:06:15 PM
Iepurasul mi-a adus, ieri, 10 stupi din poliuretan. Momentan nu am poze dar o sa fac cu stupina și o să le pun.

Nu-mi împrumuți și mie la anul iepurele tău?  =))
Daca doriti, cu mare drag v-il imprumut ! Stima si respect ! :hi:

SPYKAL

#579
LA MULŢI ANI  VĂ DORESC TUTUROR APICULTORILOR  ŞI PAŞTE FERICIT ! Stimă şi respect !!! :hi: :happy_birthday: : sampanie: : sampanie: : sampanie:

SPYKAL

Câteva poze cu mine, soţia mea şi socrul meu !

G. Iulian

Să fiţi sănătoşi cu toţii. Paşte fericit la toată familia.  : sampanie:

romikele

Multă sănătate la întreaga familie!
Paște fericit și zile senine!

bucovineanu

Sa va dea domnul multa sanatate si muti ani cu bucurii. Sarbatori fericite!

SPYKAL

Citat din: bucovineau din Aprilie 11, 2015, 09:02:17 PM
Sa va dea domnul multa sanatate si muti ani cu bucurii. Sarbatori fericite!
Si dvs. sa lumineze Domnul calea ! PASTE FERICIT ALATURI  DE CEI DRAGI !