Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Septembrie 21, 2014, 03:29:18 AM
Numai ca, la anu, sa te ajung va trebui sa nu mai inmultesti  :D
Sanatosi sa fim si vom vedea.cum stai cu pregatirea ptr iernat?
Pe ultima suta de metri. Rezervele de iernare sunt aproape complete dar inca ponteaza bine matcile. Astept sa eclozeze tot puietul pt a incepe si tratamentele.

SPYKAL

Citat din: Gheorghevici Iulian din Septembrie 21, 2014, 06:45:57 AM
Dacă vine Moşu' ca anul trecut sigur se va mai extinde, dar cu perseverenţă îl poţi ajunge dacă se lasă vecinu să îl prinzi.  :hi:
Mosu' spune ca la anu' vine cu inca 18 buc/stupi  :D :D :D Acum sa vedem daca se tine si de cuvant. :D :D :D :D :P :P

cipik

Mos Craciun 18 stupi, Mos Gerila 18 stupi, Mos Neculae 18 stupi, Iepurasul si el Inca 18. Cel putin eu asa imi doresc.  :D
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: cipik din Septembrie 21, 2014, 09:22:11 AM
Mos Craciun 18 stupi, Mos Gerila 18 stupi, Mos Neculae 18 stupi, Iepurasul si el Inca 18. Cel putin eu asa imi doresc.  :D
=D> =D> =D> =D> Trebuie sa fie tare bogat mosul asta al tau.  :D :D :D Investitie serioasa...nu gluma. :D :D :D Daca stupii sunt din lemn chestuinea in discutie este mai simpla dar daca vorbim de.....poliuretan.... se schimba datele problemei  :P

G. Iulian

Florine să îţi dea Dumnezeu sănătate şi putere pentru a trece peste cumpăna aceasta.

dodo79

Florine, sa iti dea Domnul sanatate si sa te ajute sa te pui cat mai repede pe picioare.va mai dura ceva vreme pana sa vezi acest mesaj dar traiesc cu speranta ca il vei vedea intr-o buna zi.

romikele


dodo79

Acu o luna a facut un AVC.este paralizat de la gat in jos.se afla la Iasi la spital.A fost si este constient.de vorbit nu poate sa vb.decat infirma sau confirma.isi poate misca degetele de la maini,picioare.cam atat stiu.
Este cineva care  la  cautat la spital,dar nu a avut timp sa scrie macar 2vorbe despre el.
Astia iti sunt "prietenii".eu azi am vb cu sotia lui.

oroles

Doamne fereste!
Chiar nu mi-am imaginat ca e atat de rau. Sa dea Domnul sa fie bine!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Imi pare rau sa aud astfel de vesti, dar sunt sperante de mai bine, din pacate tot ce putem face e sa ne rugam la Dumnezeu sa faca o minune de-a sa.

pharaonu75

Citat din: romikele din Noiembrie 09, 2014, 08:33:21 PM
Ce probleme are Florin?  :uimit:
Postasem eu un mesaj aici, referitor la Florin (Spykal), in urma cu vreo cateva zile, dar vad ca a disparut. Adminul "ma lucreaza"!

Florine, sa iti dea Dumnezeu sanatate, ca este cea mai importanta.
Suntem alaturi de tine.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefan1

  Sanatatea este cea mai scumpa pentru un om! Sa dea Domnul sa-si revina, ca este inca tanar!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

NYK74

Florine te vrem activ din nou pe forum,insanatosire grabnică si toate cele bune.

Vyktor

O veste trista. Sper din tot sufletul  sa se faca bine.

mosunick

Sa te ajute Dumnezeu sa treci peste asta, Florine, si sa iti vedem postarile cu talc!!!
Multa sanatate si credinta, frate intru apicultura!!!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone