Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

fiug1970

regine fecundate in apiario-65€
regine fecundate pe insula artificiala-125€
regine hibernate/2013-160€
regine reproducatoare selectionate-425€

mosunick

Poate ca unora nu o sa le placa ce scriu, dar pretul e BRICI pentru regine selectionate. Stiam ca se vand undeva pe la 2000 de euro bucata (preturi de Germania ce-i drept).
Astea de reproductie vin cu tot cu roi? Ca de obicei am inteles ca asa se livreaza: cu roi pe 5 rame
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

fiug1970

Citat din: mosunick din Septembrie 07, 2014, 11:35:04 PM
Poate ca unora nu o sa le placa ce scriu, dar pretul e BRICI pentru regine selectionate. Stiam ca se vand undeva pe la 2000 de euro bucata (preturi de Germania ce-i drept).
nu trebuie sa faci pe plac cuiva când scrii ceva.spiritul de turma a murit odata cu Marele Conducator(sau nu....)
prima,cea mai ieftina,nu poate sa produca matci.
celelalte doua sant pentru producere de matci,iar ultima,cireasa de pe tort...
ultima se rezerva cu un an inainte..
ps:asta e traducerea...

dodo79

Citat din: fiug1970 din Septembrie 07, 2014, 11:41:35 PM
Citat din: mosunick din Septembrie 07, 2014, 11:35:04 PM
Poate ca unora nu o sa le placa ce scriu, dar pretul e BRICI pentru regine selectionate. Stiam ca se vand undeva pe la 2000 de euro bucata (preturi de Germania ce-i drept).
nu trebuie sa faci pe plac cuiva când scrii ceva.spiritul de turma a murit odata cu Marele Conducator(sau nu....)
prima,cea mai ieftina,nu poate sa produca matci.
celelalte doua sant pentru producere de matci,iar ultima,cireasa de pe tort...
ultima se rezerva cu un an inainte..
ps:asta e traducerea...
preturile sunt in euro sau coroane daneze si tu le-ai transformat in euro?

mosunick

"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

fiug1970

preturile sant in euro.nu vin cu roi ci doar in custi de foarte buna calitate care sa le asigure igiena pe timpul transportului si cu hrana.

fiug1970


dodo79

asta l-am gasit si eu doar ca nu am avut timp sa ma uit peste el

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Septembrie 07, 2014, 10:49:23 PM
Dacă ți-as spune ca nu au camere de filmat in nici un magazin, mai crede?sunt expuse pe rafturi fără acea plomba cu cod de bare antifurt produse mici si de valoare de chiar echivalent la 100 €.sa speram ca aici nu vor ajunge mulatrii noștri
Te cred prietene pt ca stiu de la copiii mei care sunt acolo cum stau lucrurile. Civilizatie frate!!!

dodo79

Uite ca am si uitat de asta. Ia trimite un mp cu orașul in care sunt

SPYKAL

A venit toamna-n calendare....
http://youtu.be/SbT-9_mdx8c

dodo79

La anu dacă sunt sănătos te ajuns din urma

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Septembrie 20, 2014, 01:03:52 AM
La anu dacă sunt sănătos te ajuns din urma
Asa sa iti ajute Dumnezeu, prietene!!!
P.S. Menirea elevului este sa isi depaseasca profesorul......  :wink2: :wink2: :wink2:  =)) =)) =)) =)) =))

dodo79

Numai ca, la anu, sa te ajung va trebui sa nu mai inmultesti  :D
Sanatosi sa fim si vom vedea.cum stai cu pregatirea ptr iernat?

G. Iulian

Dacă vine Moşu' ca anul trecut sigur se va mai extinde, dar cu perseverenţă îl poţi ajunge dacă se lasă vecinu să îl prinzi.  :hi: