Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

..... și incă.... peisaje parcă din altă lume....

fiug1970

vacanta?sau ca dodo,in Danemarca,la munca?

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Septembrie 04, 2014, 12:27:16 PM
vacanta?sau ca dodo,in Danemarca,la munca?
Vacanta tizule. Superb!!! Cuvintele nu pot descrie toata splendoarea locurilor.

fiug1970

Frumos,putin spus.....Pare fotoshop....Sant locuri frumoase in lumea asta....Pacat ca pt.majoritatea dintre noi,viata,dureaza doar doua zile....Ziua in care te nasti si ziua in care mori....Timpul ce trece intre astea doua zile....e dificil de inteles si greu de explicat.....

SPYKAL

Pozele sunt facute cu camera, numai ca am uitat sa ii sterg obiectivul. De aceea unele poze par mai in ceata.

apivasmob

Te-ai incarcat cu energie? Iti sta inima parca in loc.
Ceva de neuitat.
Sanatate tuturor apicultorilor

dodo79

Citat din: fiug1970 din Septembrie 04, 2014, 12:27:16 PM
vacanta?sau ca dodo,in Danemarca,la munca?
Care munca, florine?.La pescuit.:))am muncit 3zile si iara am 3 de odihna.e bine aici.program de la 7 la 15,care se respecta.Bani pe masura.Foarte civilizata tara.

fiug1970

Citat din: dodo79 din Septembrie 04, 2014, 11:27:51 PM
Citat din: fiug1970 din Septembrie 04, 2014, 12:27:16 PM
vacanta?sau ca dodo,in Danemarca,la munca?
Care munca, florine?.La pescuit.:))am muncit 3zile si iara am 3 de odihna.e bine aici.program de la 7 la 15,care se respecta.Bani pe masura.Foarte civilizata tara.
Sant tari care au venit pe cap de locuitori si tari care au datorii pe cap de locuitori!!Diferenta o simt(doar)locuitorii ))/

SPYKAL

Citat din: apivasmob din Septembrie 04, 2014, 04:09:29 PM
Te-ai incarcat cu energie? Iti sta inima parca in loc.
Ceva de neuitat.
Chiar mi-am incarcat bateriile. Simti ca acela este locul lui Dumnezeu!

dodo79

Acuma ai vazut unde sunt.dupa buckfast. :rotfl:

mmacreanu

Citat din: dodo79 din Septembrie 05, 2014, 05:52:21 PM
Acuma ai vazut unde sunt.dupa buckfast. :rotfl:

imi trimiti si mie un bk autentic de acolo?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dodo79

Va trimit la toti, doar sa dau de ele.
In Danemarca sunt Florine.S-a scris mai sus.Iar n-ai avut la tine ochelarii de citit :D.Daca nu ai vrut sa vii la mine in concediu,am plecat

NYK74

Citat din: dodo79 din Septembrie 06, 2014, 01:18:15 AM
Va trimit la toti, doar sa dau de ele.
In Danemarca sunt Florine.S-a scris mai sus.Iar n-ai avut la tine ochelarii de citit :D.Daca nu ai vrut sa vii la mine in concediu,am plecat
Nu uita ,cind dai de ele ,anuntă-ma si pe mine,poate facem o rasa nouă ,internatională ,bukfast+carpatina+ligustica italiană  :wink:

dodo79

Citat din: NYK74 din Septembrie 07, 2014, 02:30:37 AM
Citat din: dodo79 din Septembrie 06, 2014, 01:18:15 AM
Va trimit la toti, doar sa dau de ele.
In Danemarca sunt Florine.S-a scris mai sus.Iar n-ai avut la tine ochelarii de citit :D.Daca nu ai vrut sa vii la mine in concediu,am plecat
Nu uita ,cind dai de ele ,anuntă-ma si pe mine,poate facem o rasa nouă ,internatională ,bukfast+carpatina+ligustica italiană  :wink:
cu siguranta la rasa asta nu va trebui Dragos sa umple ulcioarele :rotfl: :rotfl:
Daca stie cineva in ce zona a Danemarcei gasesc ii sunt recunoscator

NYK74

Citat din: dodo79 din Septembrie 07, 2014, 03:15:23 AM
Citat din: NYK74 din Septembrie 07, 2014, 02:30:37 AM
Citat din: dodo79 din Septembrie 06, 2014, 01:18:15 AM
Va trimit la toti, doar sa dau de ele.
In Danemarca sunt Florine.S-a scris mai sus.Iar n-ai avut la tine ochelarii de citit :D.Daca nu ai vrut sa vii la mine in concediu,am plecat
Nu uita ,cind dai de ele ,anuntă-ma si pe mine,poate facem o rasa nouă ,internatională ,bukfast+carpatina+ligustica italiană  :wink:
cu siguranta la rasa asta nu va trebui Dragos sa umple ulcioarele :rotfl: :rotfl:
Daca stie cineva in ce zona a Danemarcei gasesc ii sunt recunoscator
Te-as ajuta cu informatii,dar esti dus prea sus la nord,oricum cred ca o sa gasesti apicultori si acolo,cine caută gaseste,spor la toate sa auzim de bine :hi: