Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Citat din: SPYKAL din Iunie 15, 2014, 04:46:03 PM
  Singurul inconvenient este ca trebuie sa ai grija sa nu puna doamna ta mana pe coada de matura dupa ce ii umpli toata bucataria cu ceara.... =)) =)) =)) =)) Spor la topit. Stima si respect!!!

trebuia sa pui o poza cu tine sa iti vedem ochiul  :hippo: =)) =)) =)) =)) =))

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Iunie 15, 2014, 04:55:44 PM
trebuia sa pui o poza cu tine sa iti vedem ochiul  :hippo: =)) =)) =)) =)) =))
=)) =)) =)) =)) Aiurea, prietene! Inseamna ca inca nu ai auzit de fuga mea  =)) =)) =)) =)) =)) Te ineci cu praful in urma mea.  :hippo: :hippo: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

dodo79

nu stiam de ce au aratat la stiri :Braila in furtuna de praf  =)) =)) =)) =)) =))

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Iunie 15, 2014, 05:11:09 PM
nu stiam de ce au aratat la stiri :Braila in furtuna de praf  =)) =)) =)) =)) =))
Vezi ca te-ai prins?!!!! =)) =)) =)) =))

dodo79

acuma astept sa vedem partea a doua.ori Braila in praf ep 2 ori pe macreanu cu ochiu umflat  =)) =)) =)) =)) =)) =)) :hi:

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Iunie 15, 2014, 05:22:20 PM
acuma astept sa vedem partea a doua.ori Braila in praf ep 2 ori pe macreanu cu ochiu umflat  =)) =)) =)) =)) =)) =)) :hi:
=)) =)) =)) =)) =)) =)) nu ai toti "boii" acasa  =)) =)) =)) =)) =)) =))

mmacreanu

Citat din: SPYKAL din Iunie 15, 2014, 06:09:16 PM
Citat din: dodo79 din Iunie 15, 2014, 05:22:20 PM
acuma astept sa vedem partea a doua.ori Braila in praf ep 2 ori pe macreanu cu ochiu umflat  =)) =)) =)) =)) =)) =)) :hi:
=)) =)) =)) =)) =)) =)) nu ai toti "boii" acasa  =)) =)) =)) =)) =)) =))

din experienta stiu ca miroase cam urat ...
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dodo79

Citat din: mmacreanu din Iunie 15, 2014, 10:42:24 PM


din experienta stiu ca miroase cam urat ...
ai mai fugit sau ai luat-o?  =)) =)) =)) =)) :hi:

mmacreanu

Citat din: dodo79 din Iunie 16, 2014, 09:06:31 AM
Citat din: mmacreanu din Iunie 15, 2014, 10:42:24 PM


din experienta stiu ca miroase cam urat ...
ai mai fugit sau ai luat-o?  =)) =)) =)) =)) :hi:

inca am ceara intr-o cutie :d
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

SPYKAL

Marius, ai incercat sa topesti ceara?

Vyktor

Am topit si eu astazi cam doua  kg de faguri vechi. Dar nu am sesizat acel miros urat de care spuneti.
Dovada sta faptul ca sotia a stat pe langa mine, ba chiar ma ajutat cand am strecurat o prin tifon si nu am patit nimic  =))

bismark

    Daca a mirosit urit inseamna ca a avut larve de albine moarte sau viermi de gaselnita.Ceara trebuie sa miroase frumos asa cum miroase foitele proaspat cumparate.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

  Ceara topita miroase urat numai daca se tine inmuiata (pentru imbibarea camasuelii cu apa, ca sa nu se imbibe cu ceara) prea multa vreme, incat substantele organice din 'camesi' intra in putrefactie.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bismark

    Corect,d-le profesor am uitat de acest lucru fiindca eu nu folosesc,la mine e pe baza de abur.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: stefan1 din Iunie 22, 2014, 07:48:34 AM
  Ceara topita miroase urat numai daca se tine inmuiata (pentru imbibarea camasuelii cu apa, ca sa nu se imbibe cu ceara) prea multa vreme, incat substantele organice din 'camesi' intra in putrefactie.
Corect raspuns. Ceara a mirosit exact ca fagurii artificiali numai ca.......nevasta nu m-a "mirosit" prea bine pt ca i-am murdarit toata bucataria de ceara  :D :D :D :P :P . Trebuie musai topitor. De preferat cu aburi. Ce zici nea Gica? Ma ajuti cu schite in sensul asta? Cu semintele de mac nu te-am uitat. Stai linistit. Numai sa se usuce capsulele si le primesti numai decat. Te sun inainte sa ti le trimit. Stima si respect!!!