Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Citat din: SPYKAL din Mai 18, 2014, 06:03:00 PM
Primele mele nuclee de imperechere facute.... homemade.... :D :D :D :P :P ..........
:bravo: la ce regate te-ai gandit cand le-ai facut? :hi:

G. Iulian

Încet încet te extinzi. Ţine-o tot aşa.  =D>  =D>  =D>

SPYKAL

Citat din: Gheorghevici Iulian din Mai 18, 2014, 08:16:55 PM
Încet încet te extinzi. Ţine-o tot aşa.  =D>  =D>  =D>
Asta incerc sa fac vecine. Doar pentru asta muncim nu? Asa cum am scris si sub avatar....ATITUDINEA CREEAZA VIITORUL. Stima si respect !!!

marian sima

Salutari.
Cate kg are un stup de poliuretan gol?

dodo79

Citat din: marian sima din Mai 20, 2014, 03:10:35 PM
Salutari.
Cate kg are un stup de poliuretan gol?
7 kg.(soclu,cuib 1/1,hranitor-izgonitor,capac)
11 kg=7+cat 1/1
depinde de configuratie.cu cat 3/4 undeva la 10.cu cat 1/2 undeva la 9

mmacreanu

soclu, cuib 1/1, cat 3/4, podisor hranitor + capac ... cantarit de mine special sa vad cat are = 9 kg, nu am folosit cantar electronic
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

SPYKAL

Poze din stupina dupa extractia la salcam

dodo79

cum ai inceput sa faci poze din senin au aparut norii .
ai strans si tu vreo 18 kg dintr-un stup ca si "apicultorul"? :D

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Iunie 01, 2014, 06:13:16 PM
cum ai inceput sa faci poze din senin au aparut norii .
ai strans si tu vreo 18 kg dintr-un stup ca si "apicultorul"? :D
Prietene, dupa cum am mai spus....ATITUDINEA CREEAZA VIITORUL... Daca cel la care faci referire a realizat asa ceva...stima si respect lui  :D :D :D :P..... Eu unul....prefer ...incet dar sigur!!
P.S. Apropo. Asa cum ti-am promis...matcile te asteapta. Tu alegi cum le vrei livrate. Cu....sau fara apicultor!!!   :D :D :D :D :D :P :P

G. Iulian

Creste armata, creste. Frumoase pozele. Bine ca ai apucat sa extragi ca s-a stricat vremea in zona noastra. Astept si eu sfarsitul de saptamână să vad ce este în lăzi după salcâm. Toată stima vecine.  :hi:  :hi:  :hi:

dodo79

Citat din: SPYKAL din Iunie 01, 2014, 09:19:57 PM

P.S. Apropo. Asa cum ti-am promis...matcile te asteapta. Tu alegi cum le vrei livrate. Cu....sau fara apicultor!!!   :D :D :D :D :D :P :P
fac o revizie azi sau maine.depinde de timp.
apoi te sun.cu apicultor ar fi mai bine ,dar daca am nevoie de ele mai repede il voi primi pe apicultor si mai tarziu.usa mea este mereu deschisa.

SPYKAL

Am reusit sa formez si nucleele de imperechere..... Urmeaza sa mai construiesc cateva, numai timpul sa-mi permita   :D :P

SPYKAL

.....si cateva poze cu lanul de maci din fata stupilor facute de sotia mea....

bismark

   Frumosi maci Florine ar sta bine si la mine pentru o prajitura sau un covrig.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: bismark din Iunie 04, 2014, 07:25:59 PM
   Frumosi maci Florine ar sta bine si la mine pentru o prajitura sau un covrig.Cu respect
Se poate rezolva problema aceasta nea Gică. Vă opresc si va trimit seminte. Stima si respect!!!