Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

"Muncă" de....Sisif?!!! Stuparu nu cred ca a vazut punga  :D :D :P, în consecință feletel mele au trecut la curățenia de....Paști.  :D :D :D :P

SPYKAL

Citat din: sandupop din Martie 30, 2014, 09:13:26 AM
:uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:..cred ca ai fost extrem de cuminte :bravo: :bravo:...trimite iepurele ala ...si la Toplita :hi: :hi:
Il trimit Sandule cu prima ocazie  :D :D :D

SPYKAL

Citat din: mmacreanu din Martie 30, 2014, 09:14:25 AM
Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P
prietene, ai planuri sa te extinzi vad :D ... frumos cadoul de la iepuras. ii mai vopsesti in acest an?
Nu cred ca reusesc sa ii vopsesc anul acesta. Dar vom vedea. Eu sper sa reusesc. Am multe pe cap acum. Dupa cum vezi ma extind.... si nu numai... :wink: :D

mmacreanu

Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:21:56 AM
Citat din: mmacreanu din Martie 30, 2014, 09:14:25 AM
Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P
prietene, ai planuri sa te extinzi vad :D ... frumos cadoul de la iepuras. ii mai vopsesti in acest an?
Nu cred ca reusesc sa ii vopsesc anul acesta. Dar vom vedea. Eu sper sa reusesc. Am multe pe cap acum. Dupa cum vezi ma extind.... si nu numai... :wink: :D

nu numai oare ce inseamna? :))
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dodo79

Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:21:56 AM
Citat din: mmacreanu din Martie 30, 2014, 09:14:25 AM
Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P
prietene, ai planuri sa te extinzi vad :D ... frumos cadoul de la iepuras. ii mai vopsesti in acest an?
Nu cred ca reusesc sa ii vopsesc anul acesta. Dar vom vedea. Eu sper sa reusesc. Am multe pe cap acum. Dupa cum vezi ma extind.... si nu numai... :wink: :D
daca vrei sa te extinzi si esti ingramadit ,am eu loc ptr tine si la mine :hi:

G. Iulian

Frumos vecine! Spor la treabă.  :hi:  :hi:  :hi:

SPYKAL

Citat din: Gheorghevici Iulian din Martie 30, 2014, 02:13:59 PM
Frumos vecine! Spor la treabă.  :hi:  :hi:  :hi:
Multumesc vecine. Si tie asemenea. Ne vedem sambata la targ. :hi: :hi: :hi:

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Martie 30, 2014, 01:55:31 PM
daca vrei sa te extinzi si esti ingramadit ,am eu loc ptr tine si la mine :hi:
Veneam cu siguranta prietene daca erai mai aproape dar....niciodata nu-i timpul trecut :wink: :wink: :D :D :P :P

SPYKAL

Încet , dar sigur primavara se instalează și în zona noastră :D :D :D

SPYKAL

Matcă din schimbare liniștită 2013. Ce părere aveți? :D :D :D

ionel07196555

Se cunoaste dupa cum este ouata in ce stup este
E foarte bine si putea sa fie si mai bine daca era familia strinsa mai bine
Frumos
eu nu am nici o rama asa goala fara miere pe ia in nici un stup si cred ca si cele cu care am largit cuibu au acum miere pe ele sau ce va siroape

SPYKAL

Citat din: ionel07196555 din Aprilie 02, 2014, 09:52:25 PM
Se cunoaste dupa cum este ouata in ce stup este
E foarte bine si putea sa fie si mai bine daca era familia strinsa mai bine
Frumos
eu nu am nici o rama asa goala fara miere pe ia in nici un stup si cred ca si cele cu care am largit cuibu au acum miere pe ele sau ce va siroape
Este strans foarte bine. A ouat in toate cele 6 rame, iar dupa ce am facut pozele i-am mai pus  o rama cu miere in coronita si inca una descapacita dupa diafragma. Se dezvolta foarte bine pt vremea care a fost in zona noastra dar ma ajuta mult si stupul. Stimulez in continuare cu sirop+protofil  in hranitor.

SPYKAL

Unul dintre stupi inainte de extindere :D :D :D :P :hi: :hi:

SPYKAL

I-a priviți-l pe "domnul lup" cum stă la pândă să intre în stup.... :D :D :D. Asta făcea înainte.... :D :D :D

SPYKAL

.....și asta a pățit după ce s-a întâlnit cu dalta mea apicolă.... :D :D :D :P :P :P