Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Citat din: mmacreanu din Martie 11, 2014, 09:10:04 PM
Citat din: SPYKAL din Martie 11, 2014, 08:55:56 PM
Citat din: mmacreanu din Martie 11, 2014, 08:50:45 PM
azi a fost mai bine decat ieri, totusi si luni zburau pe vantul ala ... polen nu prea au de unde sa aduca. Maine pun si eu turta proteica de la dulcofruct.
Eu am facut-o acasa Marius. Simplu. Zahar, miere, polen si protofil. Sunt multumit cum a iesit. De cum le-am administrat-o s-au si luat de ea cu toate ca mai au miere in pungile puse anterior.

si eu am facut acasa pasta proteica din lapte praf + drojdie + apicomplex + protofil + miere f.s si am administrat acum vreo 3 saptamani cand era mai cald, insa numai laptele praf si drojdia de bere folosita pentru 1 kg de turta depaseau 13 ron fara sa socotesc si restul ingredientelor. am considerat 6,5 ron pt 500gr un pret decent pentru turta iar daca aceasta isi atinge efectul scontat ma declar multumit. As face un test, sa aleg 2 familii pe care sa le hranesc in continuare cu pasta facuta de mine si sa observ evolutia fata de celelalte dar nu prea ma trage inima sa fac teste cand am 17 familii
Este foarte buna si turta pe care le-ai dat-o. Pe mine unul, Dulcofructul m-a convins! Isi face foarte bine treaba.

mmacreanu

Citat din: SPYKAL din Martie 11, 2014, 09:15:13 PM
Citat din: mmacreanu din Martie 11, 2014, 09:10:04 PM
Citat din: SPYKAL din Martie 11, 2014, 08:55:56 PM
Citat din: mmacreanu din Martie 11, 2014, 08:50:45 PM
azi a fost mai bine decat ieri, totusi si luni zburau pe vantul ala ... polen nu prea au de unde sa aduca. Maine pun si eu turta proteica de la dulcofruct.
Eu am facut-o acasa Marius. Simplu. Zahar, miere, polen si protofil. Sunt multumit cum a iesit. De cum le-am administrat-o s-au si luat de ea cu toate ca mai au miere in pungile puse anterior.

si eu am facut acasa pasta proteica din lapte praf + drojdie + apicomplex + protofil + miere f.s si am administrat acum vreo 3 saptamani cand era mai cald, insa numai laptele praf si drojdia de bere folosita pentru 1 kg de turta depaseau 13 ron fara sa socotesc si restul ingredientelor. am considerat 6,5 ron pt 500gr un pret decent pentru turta iar daca aceasta isi atinge efectul scontat ma declar multumit. As face un test, sa aleg 2 familii pe care sa le hranesc in continuare cu pasta facuta de mine si sa observ evolutia fata de celelalte dar nu prea ma trage inima sa fac teste cand am 17 familii
Este foarte buna si turta pe care le-ai dat-o. Pe mine unul, Dulcofructul m-a convins! Isi face foarte bine treaba.

se lauda producatorul ca foloseste fructoza in loc de zahar, care nu ar mai avea nevoie de invertire!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

SPYKAL

Citat din: mmacreanu din Martie 11, 2014, 09:21:54 PM
se lauda producatorul ca foloseste fructoza in loc de zahar, care nu ar mai avea nevoie de invertire!
Se lauda sau nu asta nu am de unde sa stiu dar in schimb, ma repet, Dulcofructul isi face treaba foarte bine. Atentie!!! Este o constatare a mea, nu fac reclama nimanui.

fiug1970

succes tizule...si putere de munca!!tureaza motoarele ca eu la sf. lunii cred ca fac roi...de nu roiesc ele inainte!!

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Martie 11, 2014, 10:16:54 PM
succes tizule...si putere de munca!!tureaza motoarele ca eu la sf. lunii cred ca fac roi...de nu roiesc ele inainte!!
Multumesc tizule. Sper sa tina vremea cu noi si sa ne apucam serios de treaba. Stima si respect!!!

SPYKAL

#230
Atasez trei poze cu o matca imperecheata la 25.09.2013. Dupa parerea mea roiul arata foarte bine dupa cat de anemic a intrat la iernat. Cam asa arata ramele. Sunt ouate 3 din 4.

dodo79


SPYKAL

Citat din: dodo79 din Martie 26, 2014, 10:15:45 PM
:bravo: frumoasa rosioara  :)
Este si foarte harnicuta. Ponteaza foarte bine si compact.

fiug1970

Nu/i rau!!! =D> =D> =D>
In sfarsit a rasarit soarele la braila??

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Martie 26, 2014, 10:41:20 PM
Nu/i rau!!! =D> =D> =D>
In sfarsit a rasarit soarele la braila??
Daaaa!!! Au inceput sa infloreasca si pomii. De acum turam....motoarele :D :D :D :P :P :P

G. Iulian


bucovineanu

Cea mai buna stimulare e faptul ca au inflorit pomii.

SPYKAL

Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P

sandupop

 :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:..cred ca ai fost extrem de cuminte :bravo: :bravo:...trimite iepurele ala ...si la Toplita :hi: :hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

mmacreanu

Citat din: SPYKAL din Martie 30, 2014, 09:10:59 AM
Asta mi-a adus, in avans, iepurila de pasti. :D :D :D :P :P

prietene, ai planuri sa te extinzi vad :D ... frumos cadoul de la iepuras. ii mai vopsesti in acest an?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.