Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

stefi


SPYKAL

Astazi voi face o vizita la stupina sa vad ce este pe acolo pe vantul asta. Bate extrem de tare. Cred ca are 70 km/h. Vreau sa vad cum imi rezista....coliba  :D :P Sper sa fac si ceva poze. Stima si respect!!!

mmacreanu

Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dodo79

nu ridica capacu la rezerva ca poate sufla mierea afara  :rotfl:
Citat din: mmacreanu din Ianuarie 25, 2014, 08:45:37 AM
asteptam poze :D ...

SPYKAL

Citat din: dodo79 din Ianuarie 25, 2014, 08:46:12 AM
nu ridica capacu la rezerva ca poate sufla mierea afara  :rotfl:
Nu am astfel de apucaturi.....ca......altii!!!  :P :P :D :D =)) =)) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

dodo79


SPYKAL


mmacreanu

a cam inceput viscolul si la braila ... sa nu ramai pe la stupina din cauza viscolului! :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

fiug1970

Nu/ti fa griji,tizule!Dai un MAY DAY! si venim sa te scoatem din nameti!!Doar sa ai ceva la butoi,ca de atata drum,om avea ceva sete =)) =)) =))
Eu vin cu scortisoara,ca/i mai usoara!! :rotfl: :rotfl:

bismark

   Aveti, senilate ca poate treceti si pe la mine sa ma scoateti din zapada =)).Daca o tine asa gata inchis pentru inventar :rotfl: :rotfl:Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Mai....mai ce grijulii sunteti voi!!! Uite ca m-am intors si am facut si poze la ...... -11 grade.... :D :P

SPYKAL

....si inca trei ..... Vorba d-lui Gica (Bismark).... Iarna grea, omatul mare..... Ierneaza foarte bine fetele mele. La controlul auditiv au reactionat perfect mandrutele. Stima si respect!!!

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Ianuarie 25, 2014, 09:34:37 AM
Nu/ti fa griji,tizule!Dai un MAY DAY! si venim sa te scoatem din nameti!!Doar sa ai ceva la butoi,ca de atata drum,om avea ceva sete =)) =)) =))
Eu vin cu scortisoara,ca/i mai usoara!! :rotfl: :rotfl:
Tizule eu pregatesc vinul. Cand vii sa-l cinstim?

mmacreanu

desenele de pe fata stupilor sunt autocolante? stau bine acolo, fiind vorba despre poliuretan nu mai trebuie gard de protectie contra vantului :)
cabana de de o lasi in picioare, nu o dezmembreasa vantul?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

bismark

   Nu-i chiar asa ca nu au probleme cu vintul ca eu am patit-o o data la un viscol puternic am gasit rasturnati si de atunci gata pun placile de azbest si le tine si de cald si vorba tiganului,, fie gerul cit de mare numai vintul sa nu bata. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/