Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Citat din: sandupop din Noiembrie 11, 2013, 09:40:03 AM
Frumoasa gospodarie se vede de la o posta...mana gospodarului. Felicitari =D> =D> Toate cele bune.
Multumesc Sandule pt urari. Stima si respect!!!

SPYKAL

#106
Stupina noastra pregatita pentru iarna. Iernare uscata si usoara tuturor. Stima si recpect!!!

G. Iulian

Frumos, vecine ai poze cu suportul pe care sunt stupii? Frumoase desenele de pe stupi. Am fost ieri pe la vecinul Bismark, gospodar vecinu ai ce învăța de la el.

SPYKAL

Citat din: Gheorghevici Iulian din Noiembrie 17, 2013, 10:43:55 AM
Frumos, vecine ai poze cu suportul pe care sunt stupii? Frumoase desenele de pe stupi. Am fost ieri pe la vecinul Bismark, gospodar vecinu ai ce învăța de la el.
Multumesc pt aprecieri Iuliane. Si tu ai o stupina frumoasa. Mi-as dori sa va pot intalni in aceasta perioada de repaos atat pe tine cat si pe d-l Bismark. NU am poze cu suportii (sunt marca crombra) dar am sa fac si-ti trimit. Stima si respect!!!

mape 48-petru manea

Frumosi stupi--se vede ca iubesti albinele   :bravo:
Cred ca ancorat bine acel cort ---sa nu-l dea vantul p[este stupii de langa el sa-i rastoarne

SPYKAL

Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 17, 2013, 12:47:52 PM
Frumosi stupi--se vede ca iubesti albinele   :bravo:
Cred ca ancorat bine acel cort ---sa nu-l dea vantul p[este stupii de langa el sa-i rastoarne
Multumesc mult  pt aprecieri d-le Manea mai ales cand vin din partea unui profesionist ca dvs. Da, cortul este ancorat foarte bine. Multumesc oricum pt sfat. Stima si respect!!!

fiug1970

cat poate ajunge transportul de la fabrica pana la braila?se plateste pe stup sau pe cursa?
cred ca te-am mai intrebat de unde din braila?

oroles

Felicitari pentru stupi!
Cum ai iernat cu ei? Nu ai avut probleme cu ciocanitori si soareci? Am auzit ca nu ar fi indicati din cauza ca ciocanitorile ii gauresc usor si soarecii intra la fel de usor in ei.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

SPYKAL

Citat din: oroles din Noiembrie 23, 2013, 05:38:37 PM
Felicitari pentru stupi!
Cum ai iernat cu ei? Nu ai avut probleme cu ciocanitori si soareci? Am auzit ca nu ar fi indicati din cauza ca ciocanitorile ii gauresc usor si soarecii intra la fel de usor in ei.
Multumesc pt aprecieri Oroles. Se ierneaza foarte bine in ei, fara bataie de cap si fara niciun incident din cele descrise de tine mai sus. De altfel nici prietenii mei care au acelasi model de stup nu au avut probleme de genul asta. In plus unul dintre ei are o vatra amplasata chiar in curtea unui siloz si nici acolo nu au fost semnalate probleme de genul asta. Din pct meu de vedere ceea ce se spune despre acest model sunt simple speculatii. Stima si respect!!!

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Noiembrie 23, 2013, 04:11:17 PM
cat poate ajunge transportul de la fabrica pana la braila?se plateste pe stup sau pe cursa?
cred ca te-am mai intrebat de unde din braila?
Pentru ultimul transport am platit, daca imi aduc bine aminte, in jur de 80 ron pt 6 stupi complet echipati. Sunt din Braila (oras), tu?

SPYKAL

Astazi au fost 17 grade la noi, timp tocmai bun pentru un ultim control in stupi. Concluzia: albinele sunt foarte bine, linistite,  :yes: in schimb.....toamna si-a pus definitiv amprenta peste noi....

fiug1970

Citat din: SPYKAL din Noiembrie 23, 2013, 08:35:31 PM
Citat din: fiug1970 din Noiembrie 23, 2013, 04:11:17 PM
cat poate ajunge transportul de la fabrica pana la braila?se plateste pe stup sau pe cursa?
cred ca te-am mai intrebat de unde din braila?
Pentru ultimul transport am platit, daca imi aduc bine aminte, in jur de 80 ron pt 6 stupi complet echipati. Sunt din Braila (oras), tu?
tot din oras,Chercea City :hi:

ioanardelean55


  Ai o stupina de expozitie .  =D> =D> =D> =D>
 
  FELICITARII

SPYKAL

#118
Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 23, 2013, 11:27:55 PM

  Ai o stupina de expozitie .  =D> =D> =D> =D>
 
  FELICITARII
Multumesc pt aprecieri d-le Ioan. Imi sunt tare dragi albinutele si merita tot ce este mai bun. Stima si respect!!!

bismark

    Vecine, vad ca totul este pus la punct asa ca, sa vie iarna.D-l, Ioanardelean este unul din primii cu care am convorbit,este un om de nota 10 asa ca tot respectul.Vad ca ai pregatit ogorul de toamna in gradina.Mai semeni albituri,vinete si anul asta?Daca tot vrei sa faci o pirtie pina la mine cu Iulian ada citeva seminte,platesc bine.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/